موج
کدخبر : ۲۷۶۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276542

شجاعی کیاسری در همدان مطرح کرد:

رئیس مرکز اطلاع رسانی و اموربین‌الملل وزارت کشور در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری‌ در همدان ضمن اشاره به بی احتیاطی یک خبرگزاری در انتشار خبر بنزین، خلاقیت در انتشار اخبار و بهره گیری از نظریات نخبگان در این حوزه، دقت در انتشار اخبار را از سوی رسانه ها و روابط عمومی ها خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، شجاعی کیاسری، رئیس مرکز اطلاع رسانی و اموربین‌الملل وزارت کشور عصر پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری‌ در همدان با تاکید بر دقت انتشار اخبار اظهار داشت: در شرایط فعلی، رسانه‌ها در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند و رسانه‌های داخلی باید اهمیت موضوع را درک کرده و بر اساس وظایف خود، با تدبیر مطالبات مردم را پیگیری کنند؛ در این صورت مسئولین در فضایی آرام و به دور از حاشیه به وظیفه خود به شکل مطلوبی عمل‌ می‌کنند.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

بی احتیاطی یک خبرگزاری در انتشار خبر بنزین

شجاعی کیاسری با اشاره به شکل گیری حواشی بسیار نامناسب و ایجاد تنش و اضطراب در بین مردم کل کشور در رابطه با افزایش قیمت بنزین به واسطه انتشار اخبار کذب در یکی از خبرگزاری‌ها ، اظهار کرد : ایجاد تنش و نا آرام کردن فضا در کشور فرصت بسیار خوبی را برای حرکت‌های شیطانی دشمن پدید می‌آورد؛ این خبرگزاری روز گذشته با بی تدبیری و بی احتیاطی باعث بهم ریختگی در نظم کل کشور شد؛ از این رو اصحاب رسانه باید نسبت به خط قرمز‌های کشور آگاهی داشته و با تدبیر بیشتری اقدام به انتشار اخبار خود کنند.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور با بیان اینکه ابلاغ سیاست بسته‌های رسانه‌ای، فرصتی را برای انتشار اخبار درست و امید بخش در شرایط فعلی کشور پدید می‌آورد، مطرح کرد: در این بسته نظارت بر رسانه‌ها شکل کامل تری پیدا می‌کند؛ بدون شک خروجی عملکرد موفقیت آمیز مسئولین ارشد استان با کمک نشر اخبار صحیح توسط رسانه‌ها محقق می‌شود؛ از این رو اصحاب رسانه باید با تدابیر بیشتری نسبت به انتشار اخبار خود عمل کنند.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

خلاقیت در انتشار اخبار

وی با اشاره به عملکرد متفکرانه مسئولین کشور در رابطه با چگونگی مقابله با سیل، عنوان کرد: خوشبختانه اطلاع رسانی در بحث سیل به شکل بسیارمطلوب و به دور از حاشیه صورت گرفت؛ رسانه‌ها باید خلاقیت در انتشار اخبار و ذوق و نشان دهند تا مردم به شکل بهتری متوجه شفافیت و کارآمدی مسئولان نظام شوند.وی با بیان اینکه دشمن با انتشار مطالب کذب در فضای مجازی سعی بر بی اعتمادی مردم به نظام و نشان دادن ناکارآمدی مسئولین دارد، بیان کرد: اطلاع رسانی به موقع و انتشار مطالب درست باعث ناامیدی و شکست دشمنان می‌شود؛ اطلاع رسانی مطلوب در بحث سیل باعث شد تا جهانیان کارآمدی مسئولین نظام را در چگونگی مدیریت و مهار سیل بدون کوچک ترین نیاز مالی به سایر کشورها ببینند.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور ساخت گروه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی همانند واتساپ با حضور استانداران را برای ارتباط با مردم الزامی شمرد و تصریح کرد: مردم در چنین شرایطی می‌توانند با بالاترین مقام استانی خود صحبت کرده و نیازهای اساسی خود را مطرح کنند.

شجاعی‌کیاسری با تاکید بر لزوم انتشار اخبار همراه با خلاقیت به گوش مردم کشور و یا حتی جهان، تشریح کرد: برگزاری جشنواره‌های شاد محلی و مناسبتی بهترین شیوه برای افزایش نشاط در بین مردم و تبلیغ محصولات کشاورزی، صنایع دستی و آداب و رسوم هر استان است.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

بهره گیری از نظریات نخبگان

وی به کارگیری نظرات و پیشنهادات نخبگان هر استان را بهترین شیوه برای ارتباط مسئولان با مردم و همچنین مدیریت استان خواند و گفت: تأسیس مرکز نظرسنجی و استفاده از نخبگان دانشجو و دانش‌آموزان در فصل تابستان، بهترین راهکار برای حل مشکلات هر استان است.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

شجاعی‌کیاسر با تاکید بر قدرت رسانه برای مدیریت جهان، خاطرنشان کرد: کشور آمریکا با وجود اینکه تنها ۳ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده، ۹۰ درصد قدرت رسانه را در اختیار دارد و به واسطه همین قدرت توانایی اداره و مدیریت جهان را دارا است.

وی ادامه داد: رسانه‌ها کمک کنند تا با خنثی سازی شایعات در فضای مجازی، مسئولین در کنار اعتماد مردم و مشارکت حداکثری آنان در صندوق‌های رأی، اهداف خود را عمل کنند.

گردهمایی روابط عمومی های کشور در همدان

 رئیس مرکز اطلاع رسانی و اموربین‌الملل وزارت کشور در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری‌ در همدان  با تاکید بر دقت انتشار اخبار اظهار داشت: در شرایط فعلی، رسانه‌ها در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند و رسانه‌های داخلی باید اهمیت موضوع را درک کرده و بر اساس وظایف خود، با تدبیر مطالبات مردم را پیگیری کنند؛ در این صورت مسئولین در فضایی آرام و به دور از حاشیه به وظیفه خود به شکل مطلوبی عمل‌ می‌کنند.

عکاس:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها