موج
کدخبر : ۲۷۶۰۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276030

رشید حیدری مقدم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در مراسم روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای با اشاره به اینکه به یک تغییر نگاه جدی در حوزه بهداشت حرفه ای نیازمندیم از اینکه پایان نامه ها هرگز نمی توانند مشکلات جامعه را برطرف کنند، یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رشید حیدری مقدم، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان پیش ازظهر دوشنبه در  مراسم روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای با اشاره به اینکه به یک تغییر نگاه جدی در حوزه بهداشت حرفه ای نیازمندیم اظهار داشت: سالانه ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار نفر کارگر به علت حوادث شغلی جان خود را از دست می دهند، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار کارگر به علت بیماری های شغلی جان خود را از دست می دهند و ۳۷۴ میلیون کارگر از حوادث شغلی غیر کشنده رنج می برند.
 

باید بهداشت حرفه ای را به کف جامعه ببریم

حیدری مقدم افزود: باید بهداشت حرفه ای را به کف جامعه ببریم و اگر بتوانیم بهداشت حرفه ای را به منازل ببریم آن روز ما موفق هستیم.

وی تاکیدکرد: در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ علم در جهان ۱۴۰۰ درصد رشد کرده که این بیانگر آن بوده که تا قبل از این زمان، علم توسعه زیادی نداشته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه فرسودگی و استرس شغلی در مردم ایران در حال افزایش است، عنوان کرد: اگر فکر کنیم با دادن جزوه ای به دانشجویان انها را متعهد بار آورده ایم کاملا در اشتباه هستیم.
وی افزود: در تحقیقی که از دانش اموزان پایه ششم ابتدایی در یکی از مدارس استادان به عمل آمد، مشخص شد که بیش از ۸۰ درصد این دانش اموزان نمی توانند بدوند که این امری نگران کننده در جامعه است.
 

پایان نامه ها هرگز نمی توانند مشکلات جامعه را برطرف کنند

حیدری مقدم با بیان اینکه سواد ژورنالی و مقاله ای مرده است، ادامه داد: پایان نامه ها هرگز نمی توانند مشکلات جامعه را برطرف کنند زیرا آنها تئوری بوده و در متن جامعه نیستند.
این مقام مسئول با بیان اینکه نگاه ما به سلامت باید معنوی، اجتماعی و روانی باشد، تصریح کرد: اگر تلاش کنیم که خود مراقبتی را در بین افراد نهادینه کنیم، ۷۰ درصد سلامت جامعه را تضمین خواهیم کرد.
وی بااشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال های اخیر تاکید کرد: در سال ۹۲تعداد ۲۸ هزار و ۵۰۰ فقره ازدواج در همدان به ثبت رسیده که این میزان در سال ۹۶ به ۱۵ هزار و در سال ۹۷ به ۱۲ هزار فقره رسیده که به موازات کاهش ازدواج، طلاق ها افزوده شده که بیشتر انها طلاق عاطفی بوده است.
حیدری مقدم تاکید کرد: باید زندگی کردن را در کنار درس به دانشجویان یاد دهیم و ادمی را تربیت کنیم که خود را با نیازهای جامعه تطبیق دهد.
وی خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: نگاهتان به شغل اداری نباشد زیرا شغل اداری دیگر وجود ندارد و از خدا می خواهم که صادرات نفت کاهش پیدا کند تا بتوانیم روی پای خود بایستیم.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر اینکه تغییر نگاه جدی در حوزه بهداشت حرفه ای ضرورت دارد تصریح کرد: هرکسی می تواند در این کشور کاری انجام دهد و کم کاری کند، مدیون است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها