موج

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان اعلام کرد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان از کاهش تصادفات جاده ای با اجرای طرح "محور ایمن " در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مهدی خضری به مناسبت روز ملی ایمنی و حمل و نقل  در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: با نام‌گذاری یکی از محورهای استان اصفهان به عنوان "محور ایمن" شاهد کاهش واژگونی‌ و تصادف  در این محور بودیم.

وی افزود: در نوروز 98 با نام‌گذاری یکی از محورهای استان اصفهان  به "عنوان محور ایمن"  و همکاری پلیس‌راه اصفهان شاهد کاهش تصادفات در این محور بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: یکی دیگر از اقدامات ما در ایام نوروز فعالیت در حوزه حمل و نقل دیگری بود که با نظارت مستمر در پایانه‌ها خوشبختانه در ناوگان حمل و نقل عمومی هیچ تصادفی نداشتیم.

خضری با اشاره به نقش فرهنگ سازی در حوزه حمل و نقل ادامه داد: در آموزش مدارس و ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های استان اصفهان در سال گذشته  اقدامات خوبی انجام دادیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به نقش تاثیرگذار مجتمع های رفاهی در کاهش تصادفات گفت: درپایان سال 97 در استان اصفهان 2 مجتمع‌ خدماتی رفاهی افتتاح کردیم و در حال حاضر 45 مجتمع  خدماتی رفاهی در استان اصفهان فعالیت دارند.

بیش از 70 درصد علت تصادفات خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است

رئیس پلیس‌راه استان اصفهان نیز در این نشست گفت: بررسی‌ها نشان می دهد  که در سطح راه‌های استان  اصفهان بیش از 70 درصد علت تصادفات خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان بوده است.

سرهنگ حسین پورقیصری بیان کرد: در راه‌های برون شهری در وقوع تصادف 12 درصد کاهش تصادف و در جانباختگان تصادفات منجر به فوت  13 درصد کاهش تلفات ناشی از تصادف را شاهد بودیم.

وی افزود: درطرح نوروزی در استان اصفهان 3 درصد کاهش تصادفات منجر به جرح نسبت به سال گذشته گزارش شده است.

رئیس پلیس‌راه استان اصفهان با اشاره به ایجاد 30 ایستگاه امنیت و سلامت در نقاط پر حادثه استان اصفهان گفت: با استقرار این ایستگاه‌ها در آزاد راه‌ها شاهد کاهش 400 درصدی تصادف منجر به فوت در آزاد راه امیرکبیر بوده ایم .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها