شهردار اصفهان از افزایش 37 درصدی بودجه سالانه شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، قدرت الله نوروزی در چهارمین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: شهرداری اصفهان تنها کلانشهری است که موفق به افزایش 37 درصدی بودجه سالانه شده است.

وی بیان کرد: سرانه هزینه برای هر شهروند در سال دو میلیون و صد هزار تومان است و همه شهروندان در اصفهان باید از این سهم بهرمند شوند.

نوروزی تاکید کرد: تلاش شهرداری این است که شهروندان در مناطق محروم از این بودجه بیشتر استفاده کنند.

وی افزود: در سال 98 یک سوم بودجه شهرداری اصفهان در حوزه حمل ونقل عمومی و حمل و نقل پاک  اختصاص یافته است.

شهردار اصفهان اظهار داشت: امسال بودجه شهرداری چهار هزار و صد میلیارد تومان است که از این میزان بودجه 500 میلیارد تومان در قالب اوراق مشارکت و 200 میلیارد تومان تخصیصی سال گذشته به امسال محقق شده است.

نشست شهرداراصفهان

نوروزی با اشاره به هفته فرهنگی اصفهان بیان داشت: در راستای همدردی با مردم سیل زده کشور امسال بخشی از برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان برگزار نمی‌شود.

شهردار اصفهان  درارتباط با فضای سبز اصفهان نیز گفت: وسعت فضای سبز در گذشته 12 هزار هکتار بوده است که با توجه به خشکسالی های مداوم وسعت فضای سبز شهر اصفهان به 5 هزار هکتارکاهش یافته  است.

وی ادامه داد: سه هزارو 700 هکتار فضای سبز در حال حاضر در اختیار شهرداری است وشهرداری درتلاش برای حفظ و حیات این فضای سبزبا تصفیه خانه های جدید و خرید پساب است.

نوروزی تصریح کرد: درسال گذشته برای نگهداری این مقدار فضای سبز ستاد مبارزه با خشکسالی تشکیل شد  و ۳۳ هزار تانکر آب خریداری شد.

شهردار اصفهان در زمینه تکمیل پروژه های نیمه تمام شهری در اصفهان گفت: میدان امام علی، نمایشگاه جدید بین المللی استان اصفهان، سالن اجلاس، بلوار فرزانگان و تقاطع شهید اردستان از جمله طرح های در دست اجرا می باشد.