موج
کدخبر : ۲۷۴۷۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274795

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

دکتر مرادی در همایش بزرگ سفیران سلامت خانوار کرمانشاه گفت: داشتن سواد سلامت زمینه‌ساز بهبود خود مراقبتی است و در بیش از ۶۰ درصد موارد با خود مراقبتی مشکلات بیماری‌ها کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در همایش بزرگ سفیران سلامت خانوار، ابراز داشت: برنامه سفیران سلامت در سال ۱۳۹۳ به‌صورت اجرایی در سراسر کشور اجرا شد چراکه تجربه ثابت کرده است، هر جا مردم خود وارد فعالیت شوند، موفقیت آن تضمین می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه توصیه‌های غیرعلمی درزمینهٔ بهداشت و درمان گاها خطر ساز است، اظهار داشت: خود مراقبتی در ناخوشی‌های جزئی بسیار مهم است و گاهی بی‌توجهی به این ناخوشی‌ها برای خانواده و سیستم سلامت هزینه‌بر بوده و عدم مراجعه به پزشک هم عواقب بدی به دنبال دارد.

همایش سفیران سلامت کرمانشاه

دکتر مرادی خاطرنشان ساخت: خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان‌ها ازجمله این برنامه‌هاست که با کنترل فشارخون و قند خون، ایجاد محیط کم استرس و افزایش تحرک بدنی، نیز ترک یا کم کردن مصرف سیگار و کنترل مصرف فست فودها می‌توان کمک شایانی به سلامت فرد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تغییر الگوی بیماری‌ها از بیماری‌های عفونی و‌ واگیر به سمت بیماری‌های غیر واگیر را مشکل‌ساز عنوان کرد و افزود: آموزش سبک زندگی سالم در برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت است و بر همین مبنا لازم است سفیران سلامت خانواده‌ها در این زمینه خانواده خود را یاری دهند.

گفتنی است که در دومین روز هفته سلامت، معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه سفیران سلامت خانوارهای کرمانشاهی را گرد هم آورد تا ضمن تقدیر از آنان بر نقش مهمشان در سلامت خانواده و جامعه تأکید کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها