موج
کدخبر : ۲۷۴۴۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274490

علی باقر زاده همایی؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه بیش از یک میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ ها هزینه شده است و هیچ محدودیت اعتباری وجود ندارد، تصریح کرد: تمامی امکانات مهیا و اگر سم و نیروی بیشتری لازم باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی باقر زاده همایی ظهر امروز در یک نشست خبری با اشاره به اینکه موضوع هجوم ملخ ها به هرمزگان مبحث تازه ای نیست، گفت: این موضوع در مناطق مختلف استان هرمزگان همیشه وجود داشته تنها شدت هجوم ملخ ها امسال بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه  تمامی تجهیزات جهت کنترل این وضعیت مهیا است، تصریح کرد: علت این شدت عدم مبارزه مناسب با این آفت در خارج از مرزها ست که منجر به حمله شدید ملخ‌ها به کشورمان شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه گفته می شود هیچ مبارزه ای با این ملخ ها صورت نمی‌گیرد، گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد بلکه سو استفاده رسانه‌های خارجی از  شرایط و ایجاد شانتاژ خبری است.

باقر زاده همایی با اشاره به اینکه از بهمن‌ماه با تشکیل کمیته ویژه مبارزه با این آفات شروع شده و تاکنون 22 هزار هکتار آلوده به ملخ‌ها سم‌پاشی شده است، خاطرنشان کرد: در این خصوص کمک‌های لازم و اعتبارات کافی را در اختیار داریم  و حتی سه هواپیما نیز به این امر اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه بیش از یک میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ‌ها هزینه شده است و  محدودیت اعتبار وجود ندارد، تصریح کرد: تمامی امکانات مهیا و اگر سم و نیروی بیشتری لازم باشد آنرا تامین خواهیم کرد

وی ادامه داد: از 530 هکتار اراضی ردیابی شده 50 نقطه آلوده به حمله ملخ‌های صحرایی استان در شهرستان‌های بندرلنگه، بندرعباس، سیریک و میناب نیز شناسایی شده و با 15 دستگاه تراکتور و بیش از 300 دستگاه سم‌پاشی پمپی و دستی و تأمین آفت‌کش نیز عملیات مبارزه صورت می‌گیرد.

باقر زاده با اشاره به اینکه هر فروند هواپیما تا هزار هکتار را تحت پوشش قرار می‌دهد، عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده این‌گونه ملخ‌ها مراتب را به جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه تاکنون خسارتی نیز گزارش نشده و تنها نگرانی ما تخم‌گذاری آن‌هاست، اضافه کرد: بازسازی و آماده‌سازی 9 باند موقت فرود هواپیمای سم‌پاش در مناطق اصلی کشاورزی استان نیز صورت گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها