موج
کدخبر : ۲۷۲۴۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272443

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بابیان اینکه باوجود وقوع سیل‌های اخیر، سلامت آب آشامیدنی در کنترل کامل مراقبان سلامت محیط است گفت: در این راستا و با اولویت روستاها و مناطق شهری سیل‌زده بالغ‌بر ۳۷۵ مورد بازدید از سامانه‌های آب‌رسانی با ریسک بالا صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، شکیبا افزود: با توجه به بارش‌های اخیر و وقوع سیل‌های بی‌سابقه و تهدید منابع آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی استان کرمانشاه، اقدامات مدیریتی و عملیاتی درون بخشی و بین بخشی گسترده‌ای در راستای پیشگیری از آلودگی آب شرب و جلوگیری از بیماری‌های منتقله از آب در مناطق سیل‌زده صورت گرفته است.

وی همچنین اظهار داشت: انجام ۱۶۹۰ مورد تست کلرسنجی، ۶۶۰ مورد کدورت سنجی، ۵۴۰ مورد نمونه آزمایش میکروبی و توزیع بالغ‌بر ۵۰۰ کیلوگرم مواد گندزدا از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص بوده است.

دکتر شکیبا از تهیه و توزیع بروشورها و پیام‌ها و بنرهای آموزشی در راستای رعایت بهداشت فردی و بیماری‌های منتقله از آب و برگزاری ۷۲ جلسه هماهنگی بین بخشی با ادارات آب و فاضلاب، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها به‌منظور پیگیری و رفع به‌موقع فوریت‌های بهداشتی آب نیز در این ایام خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در این راستا ۲۵۰ بازرس بهداشت محیط در قالب کشیک در تمام ساعات شبانه‌روز مشغول بازدیدهای میدانی و کنترل سلامت آب آشامیدنی مناطق سیل‌زده کرمانشاه هستند و خوشبختانه در نتیجه این مداخلات مستمر و به‌موقع تاکنون موردی از بیماری‌های منتقله از آب در سطح استان گزارش نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها