موج
کدخبر : ۲۷۰۳۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270306

مدیرکل آموزش و پرورش یزد:

مدیر کل آموزش و پرورش یزد گفت: دانش آموزان یزدی علاوه برموفقیت در آزمون سراسری، در جشنواره جوان خوارزمی پنج رتبه برتر و در المپیادهای علمی هم 13 مدال شامل یک مدال نقره جهانی ، پنج مدال نقره و هفت مدال برنز کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد گفت: دانش‌آموزان استان در آزمون سرا سری 97 - 96 دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با کسب 50 درصد قبولی برای 25 سال متوالی رتبه نخست را کسب کردند.

دانافر افزود: پس از یزد، دانش‌آموزان استان‌های سمنان با 41.6 درصد و مازندران 41.3 درصد در جایگاه‌های بعد قرار دارند.

وی درباره وضعیت پذیرفته‌شدگان گروه‌های آموزشی هم اظهار داشت: دانش‌آموزان استان یزد در گروه ریاضی با کسب 85.6 درصد قبولی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرفته شدند و پس از یزد ، دانش‌آموزان خراسان جنوبی با 78.4 درصد و مازندران 75.8 درصد قبولی به ترتیب دوم و سوم شدند.

وی تصریح کرد: در گروه آموزشی علوم انسانی نیز دانش‌آموزان یزد با کسب 77.6 درصد به دانشگاه‌ها راه یافتند و به دنبال آن سمنان با 68.1درصد و مازندران با 66.7 درصد قبولی در ردیف‌های بعد قرار دارند.

دانا فر ادامه داد: همچنین دانش‌آموزان استان یزد در گروه آموزشی علوم تجربی با کسب 46.9 درصد در آزمون دانشگاه‌ها پذیرفته شدند و پس‌ ازآن داوطلبان مازندران با 33.2 درصد و گیلان 33 درصد دوم و سوم شدند

وی خاطرنشان کرد: در آزمون سراسری 146 دانش‌آموز استان رتبه زیر هزار ، 18 نفر هم زیر 100 و یک دانش‌آموزان رتبه تک‌رقمی را کسب کرد که این موفقیت حاصل تلاش دانش‌آموزان و اولیا آن‌ها ، معلمان دلسوز و همراهی همه مسئولان است.

دانا فر ادامه داد: علاوه بر موفقیت دانش‌آموزان استان یزد در آزمون سراسری، در جشنواره جوان خوارزمی پنج رتبه برتر و در المپیادهای علمی هم 13 مدال شامل یک مدال نقره جهانی ، پنج مدال نقره و هفت مدال برنز کسب کردند.

در این مراسم از دانش‌آموز برتر علمی که در آزمون سراسری ، المپیادها و جشنواره جوان خوارزمی که حائز رتبه برتر شده بودند، تجلیل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها