موج
کدخبر : ۲۶۹۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269877

حبیب فتحی در گفت و گو با موج مطرح کرد؛

عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه در مناطق محروم و کم برخوردار اردبیل جهت دریافت پروانه در سال آینده تا 80 درصد تخفیف لحاظ خواهد شد بیان کرد: این بسته های تشویقی قطعا ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهرها را کاهش خواهد داد.

حبیب فتحی در گفتگوی با خبرنگار خبرگزاری موج اردبیل، عملکرد شورای شهر اردبیل در سال 97 را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در سال 97 نزدیک به 40 جلسه رسمی و علنی در صحن شورای شهر اردبیل برگزار شده که در این جلسات لوایح مختلفی از طرف شهرداری اردبیل ارائه شده و این لوایح بعد از بحث و گفتگوهای فراوان تصویب یا رد شده است.
 
او همچنین با اشاره به اینکه تعدادی طرح نیز از طریق اعضای شورای شهر مطرح شده و برخی از این طرح ها تصویب و به مرحله اجرا هم رسیده، تصریح کرد: اهتمام اعضای شورای شهر به توسعه شهر اردبیل از طریق طرح های کارشناسی شده و عملیاتی است.
 
فتحی افزود: مجوز احداث زمین ورزشی در نقاط مختلف شهر با مشارکت بخش خصوصی، مجوز مدیریت و ساماندهی پارک های حاشیه شهر، انتشار آگهی فراخوان جذب سرمایه گذار جهت اجرای بی آر تی در اردبیل، مجوز راه اندازی سیستم مدیریت ناوگان شهری اردبیل، مجوز انتشار فراخوان عمومی درشناسایی و جذب سرمایه گذار برای 38 پروژه شهری، مجوز نصب 6 پله برقی در شهر اردبیل از مهم ترین مصوبه های شورای شهر اردبیل در سال 97 است.
 
وی با اشاره به تصویب طرح جامع مدیریت پسماند شهری در اردبیل، گفت: طرح جامع مدیریت پسماند در صورت اجرا می تواند منبع درآمد خوبی برای شهرداری باشد و این موضوع نیازمند فرهنگسازی است تا با تفکیک زباله از مبدا، معضلات زیست محیطی شهر اردبیل کاهش یابد.
 
رئیس کمیسیون زیباسازی و محیط شهری شورای شهر اردبیل ساماندهی کارگران غیر رسمی در میادین شهر اردبیل و ایجاد گرمخانه برای کارتن خواب ها را مثبت دانست و گفت: این موضوع می تواند بازخورد مثبتی در جامعه داشته باشد و امیدواریم با اختصاص مکان مناسب در سال آینده، قابلیت اجرایی داشته باشد.

افزایش 10درصدی کرایه حمل و نقل عمومی اردبیل در سال آینده

فتحی در ادامه و با تاکید بر تصویب مصوبه جمع آوری سگ های ولگرد و افزایش 10درصدی کرایه حمل و نقل عمومی اردبیل در سال آینده، گفت: در سالهای گذشته تاکسی در شهر اردبیل بیش از نیاز واگذار شده است که یکی از دلایل اصلی، پایین بودن نرخ کرایه نسبت به سایر استان ها می باشد و نظر کارشناسی شورای شهر اردبیل بر این بود که در سال آینده فقط  10 درصد به این میزان افزوده شود.
 
وی با اشاره به بحث های مطرح شده در صحن علنی شورا در مورد بودجه سال آینده، اظهار کرد: متمم بودجه سال 97 حدود 432 میلیارد تومان بود که طی 13 جلسه  نهایتا 380 میلیارد تومان مصوب شد و افزایش و کاهش آن در تفریق مشخص خواهد شد.

صدور پروانه رایگان در مناطق کم درآمد

فتحی حبیب

 فتحی افزود: تصویب تعرفه مصوب عوارض پیشنهادی شهرداری با حمایت از اقشار کم درآمد در نظر گرفته شد که طی آن پیشنهاد صدور پروانه رایگان در مناطق کم درآمد داده شد و با توجه به اینکه ممکن است این پیشنهاد باعث ایجاد مشکلاتی شود به همین دلیل 50درصد تخفیف در کلیه عوارض مناطق کم برخوردار در نظر گرفته شد.
 
عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: همچنین تخفیف 30 درصدی در دو بازه زمانی  به افراد متقاضی ارایه شد که در مناسبت های مختلف از جمله هفته دولت، هفته بسیج و دهه فجرارایه شد که در مجموع  حدود80 درصد تخفیف ارایه داده شده است.
 
وی ادامه داد: همچنین به خاطر حمایت از انبوه سازان مسکن  نیز30 درصد در سالجاری وهمچنین برای هر واحد مجزا 800هزار تومان تخفیف ارایه گردید.
 
فتحی با اشاره به اهمیت فضای سبز درشهر، گفت: دراردبیل آپارتمان سازی رونق یافته و با توجه به اینکه در این زمینه نیز با کمبود فضای سبز در شهر اردبیل مواجه هستیم پیشنهاد داده شد کسانی که در ساختمان، حیاط خانه، بام و تراس، فضای سبز ایجاد کنند 50درصد  در عوارض پرداختی شامل تخفیف شوند.
 
عضو شورای شهر اردبیل با اعلام اینکه طی روزهای اخیر نام یکی از فرهنگ سراهای اردبیل به نام مرحوم سرهنگ اصلانیان نامگذاری شد اضافه کرد: شهردار فعلی فرهنگ سازی را در اولویت قرار داده و با شعار شهر انسان محور اقدامات خود را انجام می دهد اما شاید در نگاه اول این موضوع زیاد ملموس به نظر نرسد ولی باید به این موضوع توجه کنیم که مدیران محدودی برای فرهنگ سازی هزینه می گذارند.
 
وی با اشاره به اینکه شهرداری ها باید به درآمد پایدار دست یابند تا پروژه های عمرانی را به سرانجام برسانند، افزود: برای پروژه پل قدس 30میلیارد تومان وام داده خواهد شد تا در 6 ماهه اول سال 98 به صورت کامل تکمیل و به بهره برداری برسد.

شفاف سازی را بهترین گزینه برای جلوگیری از فساد است

فتحی در پایان شفاف سازی را بهترین گزینه برای جلوگیری از فساد در سازمانها عنوان کرد و گفت: باید در تمامی ادارات و سازمان ها، شفاف سازی در دستور کار قرار بگیرد و این موضوع نیازمند اهتمام ویژه مدیران است. بی پروا و بدون ملاحظه عرض می کنم مردم از شهردار و شورای شهر فقط ساخت و ساز و... نمی خواهند و انتظارات مردم نیز فراتر رفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها