موج
کدخبر : ۲۶۹۱۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269142

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت:با توجه به فعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق سرمایه گذاری در استان سال آینده با افزایش میزان اشتغال مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: با توجه به فعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق سرمایه گذاری در استان اردبیل سال آینده با افزایش میزان اشتغال مواجه خواهیم شد.

وی از ایجاد 18 هزار شغل در سالجاری در استان اردبیل خبر داد و افزود: تمامی شغل های ایجاد شده راست آزمایی شده و در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.

استاندار اردبیل به برنامه ریزی در راستای ایجاد اشتغال در سال آینده اشاره کرد و گفت: در اجرای کارها و تحقق اشتغال تعهد شده با برنامه ریزی و ترسیم افق به پیش می رویم.

بهنام جو بیان کرد: براساس سرشماری سال 95 تعداد 65 هزار نفر بیکار در استان به ثبت رسیده و سالانه نیز حدود هفت تا هشت هزار نفر به این میزان افزوده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ تسهیلات تبصره 18 به استان ها اشاره کرد و گفت: سهمیه استان ها ازاین تسهیلات تا پایان سالجاری مشخص می شود و باید دستگاه ها طرح های مربوطه را برای جذب این تسهیلات تا پایان سال اعلام کنند تا برای رونق بخش تولید در سال آینده استفاده شود.

استاندار اردبیل همچنین با تاکید بر تسریع در روند اجرای پروژه های مهم استان خواستار انجام پایش توسط مدیران و مسوولان اقتصادی در این خصوص و احصا 30 پروژه محوری استان شد.

وی افزود: پروژه های احداثی در این خصوص مد نظر نبوده و هر اقدامی که در راستای روان سازی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال موثر باشد نیز می تواند به عنوان مهم ترین پروژه های استان مد نظر باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها