موج
کدخبر : ۲۶۷۷۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267793

امام‌جمعه موقت مهریز:

امام‌جمعه موقت مهریز گفت: دشمنان غربی، عبری و عربی نقشه‌های زیادی کشیدند تا سوریه را از دست ایران درآورده و از مسیر مقاومت خارج کنند و البته این اتفاق نیفتاد و مقاومت بشار اسد باعث عزت و سربلندی سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام حسین زارع زاده امام جمعه موقت مهریز ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: از مردم خیر و نوع دوست شهرستان خواهشمندیم که به دلیل اوضاع اقتصادی که بر مملکت ما حاکم شده است بیش از گذشته به فکر هم نوعان خود باشند.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق احسان که قرآن مطرح می‌کند، موضوع انفاق و کمک به محرومان است. قرآن می‌فرماید نیکی به معنی روی آوردن به سمت مشرق و مغرب نیست که به داستانی از مسیحیان اشاره دارد؛ نیکی کردن ابتدا ایمان به خدا، معاد، ملائکه، قرآن و رسالت انبیاء از حضرت آدم تا خاتم الانبیاء است و بعد از ایمان به خدا، بهترین کار هزینه کردن مال در راه خدا و برای اطرافیان نیازمند، یتیمان و مسکینان و در راه ماندگان است.

امام‌جمعه موقت مهریز تأکید کرد: در فرهنگ دینی مالی که در مسیر صحیح به دست بیاید و در مسیر صحیح نیز خرج شود اهمیت فراوانی دارد. خداوند می‌فرماید به‌طور صحیح و حلال، کسب درآمد کنید و از مال خود برای رضای خدا و برای کمک به اطرفیان نیازمند و محروم هزینه کنید.

زارع زاده عنوان کرد: چشم و هم‌چشمی و تجمل‌گرایی و نیز تهیه جهیزیه‌های عجیب و گران موجب دردسرهایی برای خانواده‌ها شده است. به‌طوری‌که برخی به خاطر تهیه جهیزیه قابل‌قبول تا سر حد مرگ به‌زحمت می‌افتند و این مسائل بدعت‌هایی است که توسط مردم ایجادشده است و نباید این تفاخر و مانور تجملات جای کرامت و عزت افراد را بگیرد.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور سوریه به ایران و دیدار تاریخی ایشان با ولی‌فقیه تصریح کرد: سوریه یک نماد است. سفر بشار اسد به ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دشمنان غربی، عبری و عربی نقشه‌های زیادی کشیدند تا سوریه را از دست ایران درآورده و از مسیر مقاومت خارج کنند و البته این اتفاق نیفتاد و مقاومت بشار اسد باعث عزت و سربلندی سوریه شد.

امام‌جمعه موقت مهریز ادامه داد: امروز آمریکا در سوریه شکست‌خورده است و با خفت و خواری نیروهای خود را از این کشور خارج کرد. مقاومت برای حفظ دین  و ارزش‌های الهی موجب سربلندی سوریه شد. خداوند در قرآن می‌فرماید «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» هر کس دین خدا را یاری کند، خداوند نیز او را یاری خواهد کرد.

زارع زاده در خصوص فلسطین نیز گفت: قبل از پیروزی انقلاب و زمانی که شاه ملعون و ایادی او مبلغان را منع کرده بودند که در مورد اسرائیل صحبتی نکنند، امام خمینی(ره) با تأسی از جد خود، امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) که می‌فرمود «کونا لظالم خصما و لمظلوم عونا» موضوع ظلم‌ستیزی و نابودی اسرائیل را مطرح کرده بودند و مقام معظم رهبری نیز وعده نابودی اسرائیل، این غده سرطانی در آینده نزدیک را دادند و ان شاء الله به‌زودی محقق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها