فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف 536 رأس دام قاچاق در شهر ماهیدشت خبر داد و گفت: این تعداد دام قاچاق طی 24 ساعت اخیر و در دو عملیات جداگانه کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی در خصوص نحوه دستگیری دام قاچاق در ماهیدشت ابراز داشت: در مأموریت نخست، مأموران پلیس ماهیدشت پس از اطلاع از اینکه عده‌ای قاچاقچی در حال انتقال و جابجایی تعداد زیادی دام قاچاق هستند، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قراردادند.

امان‌اللهی خاطرنشان کرد: مأموران پس از کسب مجوز قضائی، چهار دستگاه کامیون حامل دام قاچاق را شناسایی و در عملیاتی ضربتی موفق به توقیف آن‌ها شدند.

فرمانده انتظامی کرمانشاه یادآور شد: در بازرسی از خودروهای قاچاقچیان، 524 رأس دام قاچاق شامل 516 رأس گوسفند و هشت رأس بره که طبق نظر کارشناسان ارزش آن‌ها به 13 میلیارد ریال می‌رسد، کشف شد.

وی از دستگیری چهار متهم در این رابطه خبر داد و گفت: این افراد قصد انتقال دام‌های قاچاق به نقاط مرزی و سپس خروج آن‌ها از کشور را داشتند.

کشف 12 رأس گاو و گوساله قاچاق

امان‌اللهی در ادامه با اشاره به مأموریت دوم پلیس در شهر ماهیدشت، گفت: مأموران در حال گشت زنی بودند که به یک کامیون حامل چندین رأس گاو و گوساله مشکوک شده و پس از مدتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه تصریح کرد: در بازرسی از این کامیون، 10 رأس گاو و دو رأس گوساله قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن‌ها به پنج میلیارد ریال می‌رسید، کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری راننده کامیون، از معرفی او و چهار قاچاقچی دیگر به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم خبر داد.

امان‌اللهی در پایان مبارزه با پدیده قاچاق به‌ویژه  دام قاچاق به‌عنوان یکی از عوامل برهم زننده نظم اقتصادی را ازجمله مأموریت‌های همیشگی پلیس کرمانشاه برشمرد.