موج

با حضور خبرنگاران صورت گرفت؛

نشست خبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و رونمایی از کتاب «۴۰ سال تلاش» پیش از ظهر روز سه شنبه در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، پیش از ظهر امروز، مراسم رونمایی از کتاب 40 سال تلاش و نشست خبری رئیس و معاونین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان

کیوان محمدی در ابتدای این جلسه با تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی تحکیم و تحمیل اراده ملت بر کشور بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با بیان این مطلب که ۴۰ سال است دشمنان می‌خواهند کار نظام را تمام کنند، افزود: ملت ایران علی‌رغم همه فشارهایی که دشمنان وارد می‌کنند روی پای خود ایستاده اند.

وی به راهپیمایی روز گذشته در استان اشاره کرد و گفت: حضور مردم زیر باران و برف در راهپیمایی بسیاری از شبهات را از بین برد.

مجمدی افزود: ملت ایران ۸ سال با دست خالی در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و کشور را اداره نمودند و مطمئنا در برابر تهدیدات و تحریم هایی که بر کشور وارد می شود  نیز کشور را بار دیکر اداره خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تعقل و تدبیر در این است که فشارها کمتر شود، افزود: برجام حسن نیت مردم ایران را نشان داده است.

محمدی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب مناظره و مذاکره بوده است، گفت: اگر به پیروزی رسیدیم به علت مناظره هایی بود که در اول انقلاب از لحاظ فکری و فلسفه ای انجام شده بود.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران در منطق هرگز کم نخواهند آورد، افزود: علم منطق در انقلاب قوی است و از مذاکره ابایی نداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه دموکراسی چیزی نیست که کشوری دیگر به ملت ها بدهد، افزود: نتیجه ورود امریکا در سوریه و عراق که به بهانه ایجاد دمکراسی انجام شد را همه دیدند و جز ویرانی و جنگ چیزی نبود. کشور ما و ملت ما بر آرمانهای انقلاب خود ایستاده اند و هرگز اجازه نخواهند داد که دیگران در سرنوشت کشور دخالت کنند.

وی با بیان اینکه دولت برای مشکلات پیش روی اقتصادی برنامه دارد، گفت: کشور در سال آینده سال سختی را خواهد داشت و از رسانه‌ها می‌خواهیم که در این زمینه همراه باشند تا از گردنه تحریم عبور کنیم.

کتاب 40 سال تلاش، حاصل تلاش همه کارمندان دولت در گیلان است

محمدی در مورد کتاب ۴۰ سال تلاش نیز اظهار کرد: این کتاب حاصل تلاش کلیه کارمندان دولت در همه استان است که در راس آن نیز مردم شریف گیلان قرار دارند که با همدلی برای تدوین این کتاب به ما یاری دادند.

وی متذکر شد: کسانی که در پیروزی انقلاب جانفشانی کردند و شهید شدند حق زیادی به گردن انقلاب دارند و باید بیش از پیش به این شهدا رسیدگی شود.

محمدی افزود: در این کتاب به هیچ وجه تاکید بر نکات مثبت نبوده است و سعی کردیم واقعیت‌های جامعه را بازگو نماییم و هر کجا که موفق نبودیم عنوان شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها