موج
کدخبر : ۲۶۴۳۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264370

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: سه هزار و 500 خانوار لرستانی از طرح های افتتاح شده جهاد کشاورزی در دهه فجر امسال بهره مند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، عبدالرضا بازدار در همایش چهل سالگی انقلاب در خرم‌آباد، گفت: در دهه فجر امسال 213 طرح با اعتباری بالغ بر یک هزار و 230 میلیارد ریال در لرستان به بهره برداری رسید که بیش از سه هزار و 500 خانوار از این طرح ها بهره مند شدند.

از 400 هزار تن تولید محصولات کشاورزی، به 3 میلیون تن رسیده‌ایم

وی با بیان اینکه قبل انقلاب عدد قابل ملاحظه ای در حوزه کشاورزی استان نبود که بتوان آن را مقایسه کرد، اظهار داشت: در آن دوران اصلا اعتقادی به کشاورزی اصولی و خود اتکایی وجود نداشت، لذا از 400 هزار تن تولید، به 3 میلیون تن تولید در محصولات کشاورزی رسیده ایم.

سرانه محصولات کشاورزی برای هر نفر در سال، به هزار و 600 کیلوگرم رسیده است

بازدار گفت: سرانه مصرف محصولات کشاورزی برای هر نفر از 600 کیلوگرم به یک هزار و 600 کیلو در سال رسیده و این یک افتخار برای مجموعه جهاد کشاورزی است که توانسته علاوه بر افزایش کیفی محصولات، امنیت غذایی را نیز فراهم آورد.

56 محصول کشاورزی در لرستان تولید می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی لرستان همچنین افزود: امروز بیش از 56 محصول کشاورزی در لرستان تولید می شود، در حالی که پیش از انقلاب، تولیدات تنها به چند محصول دیم محدود می شد.

عبدالرضا بازدار، اظهار داشت: در 10 ماهه سال گذشته نیز موفق شدیم بیش از یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبارات طرح پایدار روستایی را در بخش کشاورزی جذب کنیم که اقدام موثری در توسعه استان لرستان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها