موج

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان مطرح کرد:

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: خواسته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از دانشگاه علوم پزشکی صدور مجوز یک داروخانه معمولی است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رضا سپهوند معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: این دانشگاه با صدور مجوز داروخانه داروهای خاص برای هلال احمر استان مشکلی ندارد اما واقعیت این است که مدیرعامل آن جمعیت درخواست تاسیس داروخانه عادی را دارد که صدور چنین مجوزی با توجه به شرایط داروخانه‌های استان مقدور نیست.

وی، افزود: مدیرعامل هلال احمر لرستان در اظهارنظری گفته است که دانشگاه علوم پزشکی موافق صدور مجوز داروخانه هلال احمر نیست اما لازم به ذکر است که سازمان غذا و داری استان در 6 مرداد ماه 97، طی نامه ای آمادگی صدور مجوز داروخانه خاص را به سازمان هلال احمر اعلام کرده لذا تا این لحظه پاسخی مبنی بر اعلام آمادگی دریافت ننموده است.

تامین داروی بیماران خاص اولویت است

سپهوند، تصریح کرد: در حال حاضر، مردم جهت تامین داروهای خاص با مشکل روبرو هستند نه داروهای عادی و پرمصرف در بازار دارویی استان، لذا تعداد داروخانه‌های فعال نیز پاسخگوی نیاز جامعه لرستانی هستند.

آماده صدور مجوز تاسیس داروخانه خاص جهت هلال احمر لرستان هستیم

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: تاسیس داروخانه عادی توسط هلال احمر نیاز امروز مردم لرستان نیست اما تامین داروی بیماران خاص از اولویت‌های دارویی ما است که در این صورت آماده‌ایم به قید فوریت مجوز داروخانه خاص را برای هلال احمر لرستان صادر کنیم.

سپهوند، تاکید کرد: تامین داروی بیماران ام.اس، سرطانی، پیوند اعضا، هموفیلی، تالاسمی و مواردی از این دست، موضوعی است که می‌تواند در قالب داروخانه هلال احمر لرستان ارائه گردد که ما نیز از این مهم استقبال می‌کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها