موج
کدخبر : ۲۵۳۸۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-253869

رئیس کل دادگستری لرستان:

جعفر بدری با اشاره به ارزیابی دستگاه های مختلف در زمینه پیشگیری از جرائم گفت: همه ادارات باید در مدت زمان مقرر نسبت به اولویت بندی آسیب های اجتماعی در حوزه کاری خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، جعفر بدری رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به ارزیابی دستگاه‌های مختلف در زمینه پیشگیری از جرائم، گفت: همه ادارات باید در مدت زمان مقرر نسبت به اولویت بندی آسیب‌های اجتماعی در حوزه کاری خود اقدام کنند.

وی که امروز یکشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان سخن می‌گفت، افزود: عملکرد دستگاه‌های اجرایی لرستان در زمینه پیشگیری از وقوع جرم باید ملموس و قابل بررسی باشد که در این راستا همه آنان مکلف و موظف به همکاری و اولویت بندی آسیب های اجتماعی هستند.

بدری، با تاکید بر لزوم انجام پژوهش های علمی در پیشگیری از جرائم اظهار داشت: در شرایط اقتصادی کنونی و هجمه دشمنان که به دنبال ایجاد فضای نارضایتی در مردم هستند دیمی و بدون برنامه کار کردن به صلاح نیست.

وی، افزود: پیشگیری از وقوع جرم با اقدامات کاربردی و تحقیقاتی نتیجه بخش است که می تواند بصورت سخت افزاری و نرم افزاری صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری لرستان با انتقاد از هرگونه ملاحظه کاری در پیشگیری از جرم گفت: در لرستان و در برخی مدیران کل ملاحظه کاری هایی وجود داردکه همین امر منجر به بروز زمینه های گسترده تری از جعل و جرائم شده که بیانگر عملکرد ضعیف آن دستگاه ها در حوزه پیشگیری است.

استخدام‌های فامیلی به دستگاه قضایی و دستگاه‌های نظارتی گزارش شود

وی، تصریح کرد: دستگاه هایی که در پیشگیری از اینگونه جرائم ملاحظه کاری دارند باید دستگاه قضایی و اداره کل بازرسی را به کمک گیرند و چنانچه نمی توانند از استخدام‌های فامیلی در آن اداره ممانعت کنند، این مساله را با دستگاه قضایی در میان گذارند تا اقدام کنیم.

جعفر بدری همچنین با اشاره به مشکلات کارگران شهرداری بروجرد گفت: برخی مشکلات در نتیجه اقدامات و عملکردهای چندین ساله بروز می کند که امروز نیز بلاتکلیفی عده ای از کارگران شهرداری از جمله این موارد است.

رئیس کل دادگستری لرستان، بیان کرد: شهرداری بروجرد 30 درصد اعتبار خود را هزینه فعالیت عمرانی کرده و 70 درصد مابقی را به عنوان حقوق و مزایای نیروهایی پرداخت می کند که به صورت مازاد به این نهاد تحمیل شده اند.

اختلافات اعضای شورای شهر بروجرد نباید مانع عمران و آبادانی شود

بدری تاکید کرد: اختلافات اعضای شورای اسلامی بروجرد در انتخاب شهردار نباید منجر به ضربه زدن به روند عمران و آبادانی شهر شود.

او همچنین اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی مختلف باید اجازه اطلاع رسانی را داده و ضمن افزایش منابع اطلاعاتی خود، ارتباط با مردم را در راستای پیشگیری از جرائم بیشتر کنند.

راهکارها؛ علمی، کاربردی و کم هزینه باشند

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر لزوم ارائه راهکارهای علمی و کاربردی از سوی دانشگاه ها گفت: پیشنهادات ارائه شده باید ضمن عملیاتی بودن، در عین حال ساده و کم هزینه باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها