موج
کدخبر : ۲۵۲۷۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-252752

نادر فخری ابراز کرد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با رؤسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای ، کارکنان ، مربیان و جمعی از مدیران و مؤسسان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با اشاره به ایجاد تغییر فرآیندها در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایجاد تحول را یکی از ارکان اصلی بازگشت رشد پویایی و بالندگی به مجموعه ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ نادر فخری گفت:تحول و اصلاح تدریجی فرآیندها می تواند سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را به تعالی بیش از پیش نزدیک تر کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با رؤسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای ، کارکنان ، مربیان و جمعی از مدیران و مؤسسان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با اشاره به ایجاد تغییر فرآیندها در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  ایجاد تحول را یکی از ارکان اصلی بازگشت رشد پویایی و بالندگی به مجموعه ذکر کرد.

فخری افزود : اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بتواند نقش اصلی و تاثیرگذار خود را که همان تربیت نیروی متخصص و کارآمد و کمک به بهره وری تولید است به درستی ایفاء نماید می تواند سهم بزرگی را در توسعه و رشد اقتصادی ایران اسلامی ایفاء نماید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی و جایگزینی آن با فرهنگ مدرک گرایی را یکی از مؤلفه های اصلی در حل مشکل بیکاری در بین جوانان کردستانی دانست و بیان داشت : مهارت می تواند منجر به تولید ثروت شود چرا که استان فرهنگی کردستان با دارا بودن پتانسیل های بالا در زمینه های مختلف اعم از کشاورزی ، گردشگری ، معادن و دارا بودن ظرفیت های آبی مناسب و همچنین همسایگی با اقلیم کردستان عراق و وجود نیروی انسانی متعهد و ولایت مدار می تواند با تلفیق مهارت و تخصص بحران بیکار پیش رو را پشت سر بگذارد.

این مقام مسئول با اشاره به تخصیص اعتبارات به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد : خوشبختانه با حمایت های همه جانبه دولت و پیگیری های مجدانه ریاست محترم سازمان شاهد افزایش چشمگیر اعتبارات در حوزه های مختلف هستیم .

فخری از افزایش دوبرابری تخصیص اعتبارات در سه ماهه سوم نسبت به شش ماه اول سالجاری خبر داد و گفت : در شش ماهه نخست سالجاری رقم تخصیص اعتبار به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور 39%   بوده است که در سه ماهه سوم سالجاری شاهد تخصیص 65% اعتبارات به سازمان هستیم که این خود نشان از آینده ای روشن برای سازمانی بالنده و پویا همچون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارد .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود توجه ویژه به مربیان را از جمله برنامه های کاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواند و اظهار داشت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان سازمانی آموزش دهنده و آموزش گیرنده با محوریت مربیان می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای جوانان ایرانی علی الخصوص جوانان غیور استان کردستان باشد.

وی از پرداخت کلیه مطالبات کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان تا پایان هفته جاری خبر داد و افزود : با پیگیری های صورت گرفته و تخصیص و تزریق اعتبارات مناسب شاهد پرداخت کلیه مطالبات کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خواهیم بود.

فخری پیگیری روند تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی با سابقه در این سازمان را از دیگر برنامه های خود در سالجاری خواند و گفت : خوشبختانه کمیته ای ویژه در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جهت تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی با سابقه تشکیل شده است که امیدواریم این مهم نیز تحقق یابد .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش پایانی سخنان خود از اصلاح ساختار در چارت تشکیلات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد و افزود : در راستای چاپک سازی سازمانی در فاز نخست 93 پست و در فازدوم 53 پست سازمانی از چارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کاسته شده است که در مراحل بعدی شاهد اصلاح ساختار چارت سازمانی در ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و سپس مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها