موج
کدخبر : ۲۳۴۱۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-234105

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی؛

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: نه تنها در ایران، بلکه در غرب آسیا هیچ منطقه ای به اندازه خوزستان شرایط مطلوب سرمایه گذاری را نداشته و سرمایه گذاران به این موارد توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، همایون یوسفی در اولین همایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه مدیریت شهر با تأکید بر سرمایه گذاری خارجی در اهواز، اظهار کرد: خوزستان یکی از غنی ترین مناطق دنیا از نظر منابع طبیعی و زیرزمینی بوده و شرایط لازم سرمایه گذاری را دارد.

وی با بیان اینکه ایران در میان کشورهای غرب آسیا، امکانات لازم و بهتری دارد، افزود: ایران با توجه به منابع نفت و گاز، معدنی و همچنین منابع انسانی قوی و موقعیت خاص جغرافیای و استراتژیک، قرار گرفتن در قسمت میانی غرب آسیا و دسترسی به منابع آبی آزاد، نسبت به سایر کشورها وضعیت ویژه و بهتری جهت سرمایه گذاری دارد.

خوزستان بیشترین منابع آبی در کشور را دارد

وی با بیان اینکه خوزستان غنی ترین منابع آبی و خاک و همچنین بیشترین آب موجود در کشور را دارد، گفت: یکی دیگر از ویژگی های خوب سرمایه گذاری در خوزستان، داشتن بیشترین منابع نفت و گاز کشور و  همجواری با کشورهای اطراف است.

وی با بیان اینکه خوزستان بیشترین جاذبه سرمایه گذاری در کشور را دارد، یادآور شد: نه تنها در ایران، بلکه در غرب آسیا هیچ منطقه ای به اندازه خوزستان شرایط مطلوب سرمایه گذاری را نداشته و سرمایه گذاران به این موارد توجه کنند.

 وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در حمایت از سرمایه گذاران خارجی قوانین لازم را تصویب کرده است، گفت: قانون اصل 44 و همچنین قانون حمایت از سرمایه گذاری خارجی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و موانع قانونی سرمایه گذاری خارجی را ترفیع کرده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از نتیجه همایش در جذب سرمایه گذاران خارجی، تأکید کرد: با اقداماتی که انجام شده و طبق آمار ارائه شده توسط استانداری فضای کسب کار بهبود پیدا کرده و بهبود این فضا، لازمه‌ی هرگونه سرمایه گذاری خارجی است.

شهردار اهواز نخست به جلب سرمایه گذاران در پروژه های کوچک بپردازند

یوسفی در پایان گفت: شهردار و شورای شهر اهواز ابتدا برای جلب اعتماد سرمایه گذاران به انجام پروژه های کوچک پرداخته و سپس پروژه های بزرگتر را در دستور کار خود قرار دهند.

گفتنی است؛ این همایش که از سوی شهرداری اهواز، جهت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر اهواز برگزار شده است، با حضور سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، روسیه، یونان، قرقیزستان، قطر و آلمان همراه بوده و تا فردا ادامه خواهد داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها