همزمان با هفته محیط زیست، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد به همراه رئیس کل دادگستری لرستان به منظور دیدار و گفت‌و‌گو با کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست، در پاسگاه محیط‌بانی کَلدَر خرم‌آباد حضور یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، همزمان با فرارسیدن هفته محیط زیست، آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد و جعفر بدری رئیس کل دادگستری لرستان، با حضور در پاسگاه محیط‌بانی کَلدَر خرم‌آباد، با مدیرکل، کارکنان و محیط‌بانان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در ابتدای این دیدار، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاطت محیط زیست لرستان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان، حضور نماینده ولی فقیه در لرستان و رئیس کل دادگستری استان را نشان دهنده اهمیت محیط زیست برای مسوولین دانست.

مهرداد فتحی بیرانوند

تحقق شعار حذف آلودگی پلاستیک، در دستور کار محیط زیست لرستان است

وی با اشاره به شعار هفته محیط زیست «حذف آلودگی پلاستیک» گفت: با توجه به مشکلات آلودگی پلاستیک برای محیط زیست، این اداره کل به همراه دستگاه‌های اجرایی تمام توان و تلاش خود را در راستای تحقق این شعار به کار بسته و خواهد گرفت.

جعفر بدری

بحران‌های زیست محیطی کشور، نتیجه عدم رعایت اصول و قوانین توسط آحاد جامعه است

در ادامه این دیدار صمیمی، جعفر بدری رئیس کل دادگستری لرستان ضمن تبریک هفته محیط زیست، با اشاره به وجود بحران‌های زیست محیطی مانند بحران آب و ریزگرد و مصرف انرژی در کشور، این بحران‌ها را ناشی از عدم رعایت قوانین و اصول زیست محیطی در جامعه دانست و عنوان کرد: دستگاه قضا در استان لرستان با تمام توان به حمایت از محیط زیست ادامه خواهد داد و در برخورد با متخلفین زیست محیطی، هیچ گونه ملاحظه‌ای را در نظر نگرفته و نخواهد گرفت.

میرعمادی

به خطر انداختن محیط زیست، اخلال در کار پروردگار است

در پایان این دیدار، آیت اله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد نیز در سخنانی، با تبریک هفته محیط زیست به پرسنل این اداره کل، از زحمات مدیرکل محیط زیست لرستان و همکاران وی در راستای حفاظت و حراست جدی و با برنامه از محیط زیست تقدیر و تشکر کرد و با اشاره به ارزش حیات برای تمام جانداران هستی، حیات را شاکله اصلی هستی خواند و گفت: حیات موجودات از آن خداوند است و هر کاری که حیات جانداران را به خطر بیاندازد اخلال در کار پروردگار است و گناه محسوب می شود.

وی، افزود تهدید نمودن حیات جانداران جرم است و بالاترین عقوبت برای کسی است که این نعمت بی همتای خداوند به موجودات را به خطر بیاندازد.

هفته محیط زیست لرستان

حفظ محیط زیست از شعائر الهی است

میرعمادی، گفت: خداوند در عالم هستی نشانه هایی مانند آب، زمین، هوا، کوه ها و موجودات زنده را از خود به جا گذاشته که حفظ این نشانه ها جزو شعائر دینی است، از این رو حفظ محیط زیست از شعائر دینی و الهی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: حفظ محیط زیست حفظ شعائر الهی است و هرکسی این شعائر را محترم بشمارد با تقوا است و آلودگی و تخریب محیط زیست نشانه بی تقوایی است.

هفته محیط زیست

محیط‌بانان، حافظ نشانه‌های خداوند بر  روی زمین هستند

امام جمعه خرم‌آباد با توصیه به محیط‌بانان و پرسنل محیط زیست گفت: شما حافظ نشانه‌های خداوند در روی زمین هستید و تلاش شما در جهت حفظ این نشانه ها تلاشی مقدس است که دارای اجر دنیوی و اخروی است.

هفته محیط زیست در لرستان

گفتنی است در پایان این دیدار، نماز مغرب و عشا به امامت آیت الله میرعمادی در پاسگاه محیط‌بانی کَلدَر خرم‌آباد اقامه شد.