موج
کدخبر : ۲۳۰۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-230301

مردم تبریز با گلوی خشک و روزه‌‌دار تنها از "آرمان فلسطین" سخن گفتند وفریاد حق‌خواهی را به اوج رساندند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از تبریز، مردم تبریز بار دیگر حماسه‌ای نو خلق کرده،دسته دسته‌ از کوچه و خیابان‌های تبریز به سمت مصلی امام خمینی(ره) سرازیر شده و با شعارهای کوبنده، نفرت خود را از اقدامات رژیم صهیونیستی و حمایت‌شان از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.

روز قدس در تبریز
شعار "مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا" بار دیگر در میان آسمان تبریز به اوج رسیده و مردم پرچم رژیم غاصب صهیونیستی را به آتش کشیدند.
 
ازدحام در خیابان‌های منتهی به مصلی امام خمینی(ره) تبریز به قدری بود که مردم به آرامی حرکت می‌کردند و چون سیلی خروشان جوشیده‌بودند تا حامی فلسطین باشند.
 
مسئولان نیز همپای مردم آمده بودند تا بار دیگر انقلابی گری و پایبندی خود به آرمان‌های انقلاب را به نمایش گذارده و خط بطلانی بکشند بر آنانی که می‌خواهند آرمان فلسطین به فراموشی سپرده شود.
 
مترسک‌ها و آدمک‌هایی که ذات پلید سران استکبار را به تصویر کشیده نیز در دستان مردم تبریز به آتش کشیده می‌شد و مردم شعار "هیهات منا الذله" سر می‌دادند.
 

قدس، قلب فلسطین است و باید به آغوش مسلمانان بازگردد

آری ،اینجا فریاد "قدس باید آزاد گردد" بیش از هر زمان دیگری بر زبان‌ها افتاده و به اوج رسیده  بود و مردم تبریز به پا خواسته‌بودند تا بگویند "قدس، قلب فلسطین است و باید به آغوش مسلمانان بازگردد".

روز قدس در تبریز
آقای علیزاده یکی از راهپیمایانی است که با زبانی روزه و عزمی بلند پای در صحنه‌ی دفاع از فلسطین گذاره و پرچم اسراییل را به آتش می‌کشید، او در گفت‌وگو با موج تاکید کرد: پرچمی که به آتش کشیده‌ام دروغین و ساختگی است! رژیم اشغالگر قدس بی هیچ واهمه‌ای خون کودکان، زنان و مردم بی‌گناه فلسطین را می‌ریزد و بی‌آنکه مجامع بین المللی مقابلش ایستادگی کنند، بعد از سال‌ها هنوز هم به کشت و کشتار خود ادامه می‌دهد. ما آمده‌ایم تا از مردم جهان بخواهیم که "فلسطین" را دریابند.
 
خانم کبیر نوایی دیگر روزه‌داری است که پرچم فلسطین را بر دست گرفته و شعار "قدس باید آزاد گردد" را فریاد می‌کشید. او در گفت‌وگو با خبرنگار موج تاکید کرد: آمده‌ایم تا مظلومیت فلسطین را فریاد کشیده و بار دیگر فلسطین را تیتر اصلی رسانه‌های جهان کنیم.
 
وی قدس را پایتخت همیشگی فلسطین دانست و افزود: سران آمریکایی با انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس، آتش خشم مسلمانان به جوشش درآورده و مردم سراسر جهان یقینا امسال پرشورتر از سال‌های گذشته حماسه خواهند آفرید.

قدس قطب‌نمای خیزش ملت‌ها...

اقشار مختلف مردم تبریز امروز با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، اتحاد و همبستگی خود را به نمایش گذاشته و بار دیگر بر دفاع از ملت مظلوم فلسطین و نمایش قدرت اسلام تاکید و اعلام کردند که روز قدس انتفاضه جهان اسلام است.

 امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آوای پرخروش میلیون‌ها مسلمان و راهپیمایان روز جهانی قدس که آزادی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی را فریاد زدند، بر اندام دژخیمان صهیونیست لرزه انداخت و دل ملت مظلوم فلسطین را آرام کرد. 

 ندای مرگ بر اسراییل و الموت لاسراییل امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در حالی جغرافیای آزادیخواهان جهان را در می‌نوردد که جانشین خلف و شایسته امام (ره) با هدایت داهیانه ملت بیدار و پیشروی ایران اسلامی، تحقق آرمان رهایی قدس را در شرایط زبونی، انحطاط و سقوط رژیم صهیونیستی نزدیکتر ساخته است. 

از این رو است که حضور ملت‌های آزادیخواه جهان در راهپیمایی امروز، لبیکی است به ابتکار تاریخی خمینی کبیر و نیز فراخوان حضرت آیت الله خامنه‌ای، ولی امر مسلمین که همواره مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام دانسته‌اند.


 
همه آمدند تا تو ای قدس عزیز محکم و استوار بمانی 

 

روزه‌داران آذربایجانی  نیز از پیر و جوان و خردسال آمدند و در راهپیمایی روز قدس حضوری گسترده و باشکوه پیدا کردند تا تو ای قدس عزیز محکم و استوار بمانی و همچنان نمادی از مقاومت و ایستادگی مظلومان باشی. 

امروز ملت مسلمان آذربایجان یکپارچه بار دیگر برای تحقق ابتکار جاودان حضرت امام خمینی (ره) در اعلام روز جهانی قدس، لبیک به فراخوان مقام معظم رهبری و اعلام حمایت از مواضع اصولی نظام و دولت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند. 

مردم روزه‌دار شهرها و بخش‌های آذربایجان شرقی با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و حضوری پرشور در مراسم روز جهانی قدس بار دیگر پایبندی به آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته و بر عزم و اراده راسخ خود در حمایت از انتفاضه مردم مسلمان فلسطین تا رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها تاکید کردند. 

روز قدس در تبریز

آذربایجان‌های حاضر در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس، همبستگی مسلمانان و وحدت امت اسلامی را لازمه تقویت انتفاضه مردم فلسطین و پیروزی در مقابل صهیونیست‌ها دانستند. 

گستردگی تصویر مقام عظمای ولایت و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، سیدحسن نصرالله، پرچم ایران، حزب‌الله لبنان و فلسطین در دست راهپیمایان روز جهانی قدس، به راهپیمایی امسال رنگی تازه بخشیده بود و دست نوشته‌هایی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در دست عده‌ای از راهپیمایان خودنمایی می‌کرد، آنها همچنین مترسک‌هایی از سران منفور کفر و ظلم را با خود به خیابان‌ها آوردند و نابودی آنها را فریاد زدند. 

تظاهرکنندگان استان ‌آذربایجان شرقی حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس را تودهنی محکم دیگری بر دهان حامیان رژیم غاصب و نژادپرست رژیم صهیونیستی توصیف و استقامت و فداکاری مردم بی‌دفاع فلسطین را برای احقاق حقوق حقه‌ خود قابل ستایش عنوان کردند. 

جوانان تبریزی با حضور پرشور و گسترده که می‌توان از ویژگی‌های راهپیمایی امسال روز جهانی قدس در تبریز دانست، با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان «القدس لنا و ای قدس» می‌آییم و سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا حمایت خود را از انتفاضه فلسطین اعلام کردند. 

جوانان تبریزی همچنین با شعار یاایها المسلمون، اتحدوا اتحدوا و ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده بر اتحاد مسلمانان برای رهایی قدس تاکید کردند. 

راهپیمایان در حالی که از سوی ائمه جمعه، علما و روحانیان، مسوولان محلی و خانواده‌های معظم شهدا همراهی می‌شدند، با فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است، روز جهانی قدس یوم‌الله یوم‌الله، آمریکا اسرائیل ننگ به نیرنگتان، خون جوانان ما می‌چکد از چنگتان، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد، حمایت از فلسطین سفارش امام اس

مراسم روز جهانی قدس سال جاری با شعار محوری "روز جهانی قدس"، "پیروزی جبهه مقاومت، شکست جبهه آمریکایی - صهیونیستی" ، "عزم ملت فلسطین برای بازگشت" در سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی برگزار شد.

گفتنی است، سخنران ویژه‌ی مراسم روز قدس تبریز "حجت‌الاسلام ابراهیم رییسی"- تولیت آستان قدس رضوی بود. 

گزارش از : سعید ایریلوزادیان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها