موج
کدخبر : ۲۱۶۰۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-216093

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم خبر داد:

عاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم نظارت بر عملکرد مسئولین را از حقوق احزاب دانست و افزود: پایش مسئولین و ارائه نقد سازنده، در کنار پاسخگویی و حمایت از احزاب برای ایفای نقش های مهم خود در جامعه می تواند به تشکیل جامعه ای پویا بینجامد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در جلسه با دبیران احزاب و تشکل های سیاسی استان قم در سخنانی نقش احزاب در ایجاد امید و نشاط سیاسی در جامعه را مهم ارزیابی و اظهار داشت: احزاب نخبه های سیاسی جامعه هستند و باید بدور از هرگونه تفکر فردی، برای احقاق حقوق عمومی مطالبه گری کنند.

وی نظارت بر عملکرد مسئولین را از حقوق احزاب دانست و افزود: پایش مسئولین و ارائه نقد سازنده، در کنار پاسخگویی و حمایت از احزاب برای ایفای نقش های مهم خود در جامعه می تواند به تشکیل جامعه ای پویا بینجامد.

احد جمالی افزود: اکنون که کشور در فرایند فراز و نشیب های نوسازی و توسعه قرار دارد تقاضای مشارکت سیاسی نیز رو به افزایش است و بدیهی ست که شاخصه اصلی توسعه سیاسی به مشارکت سیاسی می باشد. مشارکتی که خود برخوردار از ابزار های کارآمد و سازمانهای نهادمند از جمله احزاب تاثیر گذار باشد.

احد جمالی

تعامل و همفکری برای دستیابی به منافع ملی و ایران آباد در فضای آزاد و رقابتی

وی تاکید کرد درراه اندازی خانه احزاب در استان ، این نکته حائز اهمیت است که همه احزاب بایستی به این نقطه نظر برسند که برای منافع ملی و ایرانی آباد در فضای آزاد و رقابتی، با هم تعامل و همفکری داشته باشند.

خاطر نشان می گردد در این جلسه مفاد قانون جدید احزاب و تشکل های سیاسی و آئین نامه مربوط به تشکیل خانه احزاب کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا ضمن درخواست مکتوب احزاب و تشکل های سیاسی حاضر در جلسه مبنی بر صدور مجوز تشکیل خانه احزاب استان از سوی خانه احزاب ایران، فرآیند راه اندازی خانه احزاب در قم آغاز و با تشکیل کارگروهی در معاونت سیاسی امنیتی استانداری و حضور سه حزب اصلی اصلاح طلب، اصول گرا و مستقل و اعتدال گرا، به مسایل پیرامون این موضوع و بستر های لازم رسیدگی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها