موج
کدخبر : ۲۱۵۶۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-215672

در چهارمین برنامه بزرگداشت هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور (همای هنر 4)، گوطلا کایدخورده چهره ماندگار و پیشکسوت کپوبافی از خوزستان با سابقه 76 سال فعالیت مورد تقدیر واقع شد.

به گزارش خبرگزرای موج خوزستان، در چهارمین برنامه بزرگداشت هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور (همای هنر 4) در سالن آمفی ‎ تئاتر سازمان میراث فرهنگی، از یکی از بانوان پیشکسوت کپوباف خوزستان تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور علی ‎ اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این سازمان، و هنرمندان و پیشکسوتان سراسر کشور انجام شد از بانو گوطلا کایدخورده، کپوباف پیشکسوت و شاخص شهرستان دزفول، که سابقه 76 سال فعالیت در این حوزه را دارا است با اهدای لوح سپاس و تندیس ویژه قدردانی شد.

گوطلا کایدخورده چهره ماندگار و پیشکسوت کپوبافی در یکی از روستاهای شهیون بخش سردشت به دنیا آمد. او از 12سالگی در کنار مادر خود به تولید کپو مشغول شد و شرکت در نمایشگاه ‎ های متعدد داخلی و آموزش را در کارنامه خود دارد.

گفتی است؛ گوطلا با فوت همسر، بار مسئولیت و امرار معاش خانواده را با تلاش و پشتکار و با تولید بیشتر کپوبافی، به دوش کشید. هم‌اکنون نیز دو دخترش تحت آموزش وی از شاخص‌ترین کپوبافان استان هستند. او با وجود کهولت سن و ضعف بینایی کم ‎ وبیش در کنار فرزندان به عنوان استادی خبره انواع محصولات کپوبافی را تولید می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها