رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی 27پروژه با مشارکت بنیاد برکت و استانداری هرمزگان جهت توسعه جزیره هرمز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد مرادی، با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری فی مابین استانداری هرمزگان و بنیاد برکت کشور، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه عملیات اجرایی 27 پروژه بزرگ در جزیره هرمز را می‌توان گامی بزرگ جهت توسعه، عمران و آبادانی این جزیره شهیدپرور در هرمزگان دانست.

وی افزود: مردم جزیره هرمز ولایتمدار و پشتبان نظام بوده و هستند و وفاداری خود را با تقدیم شهدا در دوران دفاع مقدس به اثبات رسانده‌اند، بنابراین توسعه و پیشرفت این جزیره حق قانونی و طبیعی این مردم خونگرم است.

 

اتصال هرمز به بندر نخل‌ناخدا

اتصال هرمز به بندر نخل‌ناخدا

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با اشاره به اتصال هرمز به بندر نخل‌ناخدا گفت: اگر از جزیره هرمز به بندر نخل‌ناخدا راه خاکی داشته باشیم و این اتصال برقرار شود قطعا شاهد رونق اقتصادی و تحولات زیادی در این جزیره خواهیم بود.

وی گفت: اگر این اتصال در بندرتیاب هم صورت بگیرد مراودات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیادی که میان هرمز و تیاب از قدیم‌الایام بوده باعث رونق‌بخشی همه جانبه در این دو منطقه خواهد شد و امیدواریم با مساعدت‌های استاندار هرمزگان شاهد تسریع این دو پروژه در استان باشیم.

 

ظرفیت‌های اقتصادی جزایر خلیج‌فارس

ظرفیت‌های اقتصادی جزایر خلیج‌فارس

مرادی تصریح کرد: تمام جزایر خلیج‌فارس از وضعیت و منابع اقتصادی خوبی برخوردارند اما نگاه مناسبی به آنها نشده و بهره‌برداری مناسب و به نفع مردم تاکنون صورت نگرفته است و این باعث شده تا کارهای زیادی بر زمین بماند، جزیره هنگام و لارک هم شرایط خوبی دارند اما فقر و مشکلات در آنجا هم زیاد است و نیازمند توجه ویژه دولت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان افزود: از آنجایی که خود را مدیون این مردم خونگرم و نجیب می‌دانم برای توسعه و پیشرفت جزیره هرمز هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم تا سهم کوچکی در این کار خداپسندانه و بزرگ داشته باشم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج