موج
کدخبر : ۱۸۴۹۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-184979

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان کارون گفت: امسال عملکرد محصولات بسیار خوب بوده و در هر هکتار حدود 7 یا 8 تن خرما برداشت شده است.

به گزاری خبرگزاری موج خوزستان، ناصر حسین پور با اشاره به آغاز برداشت خرمای استعمران در شهرستان کارون گفت: برداشت خرمای استعمران از 20 شهریورماه در کارون آغاز شده و تا حدود 20 روز آینده نیز ادامه دارد.

حسین پور اظهار کرد: سطح زیر کشت نخیلات این شهرستان حدود 2 هزار و 800 هکتار است که از این میزان، حدود 2هزار و 600 هکتار آن بارور و سایر آن‌ها نخل‌های جوان هستند.

وی افزود: کشاورزان شهرستان از حدود 10 روز گذشته کار برداشت خرمای استعمران را آغاز کرده‌اند و این برداشت تا حدود 20 روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر اداره جهاد کشاورزی کارون با بیان این‌که سه مرکز خرید خرما در شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: اگر کشاورزان خرمای خود را تا مراکز خرید حمل کنند، هر کیلو خرما تا حدود 2هزار 100تومان از آن‌ها خریداری خواهد شد اما مراکز خرید پول کشاورزان را به صورت نسیه به آن‌ها می‌دهند.

حسین پور عنوان کرد: پیش بینی می‌کنیم که امسال از نخلستان‌های کارون حدود 20 هزار تن خرما برداشت شود. امسال عملکرد محصولات بسیار خوب بوده و در هر هکتار حدود 7 یا 8 تن خرما برداشت شده است.

وی خاطرنشان کرد: خرمای استعمران یکی از انواع خرمای تولیدی در شهرستان است که بخشی از آن به کشورهای مختلف صادر می‌شود و دارای کیفیت بسیار مطلوبی است.

گفتنی است؛ شهرستان کارون جمعیت ۱۸۰هزار نفری را در دل خود جای داده‌است، شامل ۲۰ شهرک و روستای متصل و منفصل از هم است که در دو طرف مسیر جاده اهوازآبادان (اتوبان آیت‌الله بهبهانی) به صورت طولی امتداد یافته‌است. کوت عبدالله که به عنوان یکی از شاهرگ‌های ورودی کلانشهر اهواز نیز قلمداد می‌شود امروزه مرکز این شهرستان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها