موج
کدخبر : ۱۷۴۱۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-174111

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان:

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: اصفهان با تولید بیش از 60 میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع ماهیان زینتی در کشور می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، عباسی بیان  کرد: در سال 95 بیش از 60 میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی در 14 شهرستان استان تولید شد که شهرستان‌های کاشان، نجف‌آباد و اصفهان به ترتیب بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص دادند.

 وی افزود: تولید این گونه آبزیان در دنیا اشتغال‌زایی وارزآوری خوبی به همراه دارد و هم‌اکنون حدود 200 کشور درآمد بالایی از این حرفه کسب می‌کنند، در ایران نیز بر اساس برنامه ششم توسعه اقتصادی پیش‌بینی تولید حدود 280 میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی شده است.

عباسی با اشاره به اینکه با ورود تکنولوژی‌های جدید و مکانیزه شدن امور، میزان آب کمی برای تولید ماهیان زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: برنامه‌های استان نیز در یک دهه اخیر با هدف بهینه‌سازی تولید و ارتقا کمی، کیفی و نیز ایجاد تنوع در گونه‌های تولید شده در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال طی برنامه ششم توسعه هدف گذاری شده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: ماهیان زینتی تولید شده در استان از تنوع بالایی برخوردار بوده و در حال حاضر از حدود 400 گونه ماهی زینتی شناخته شده آب شیرین حدود 120 گونه در کشور و استان اصفهان تولید و تکثیر می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها