English

تبیین دستاوردهای حوزه‌های علمیه برای مردم

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: با وجود حجم بالای فعالیت‌های انجام شده در حوزه ،‌ مراکز دینی هنوز ناشناخته است و این نشان دهنده لزوم تقویت بُعد اطلاع رسانی می‌باشد.

تبیین دستاوردهای حوزه‌های علمیه برای مردم
به گزارش خبرگزاری موج استان قم

، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم رونمایی از سه اثر جدید مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه، با اشاره به دستاوردهای این مرکز ابراز داشت: از زمان آغاز فعالیت، این مرکز تاکنون رشد قابل توجهی پیدا کرده‌است.

وی اظهار داشت:‌بنده اعتقاد دارم که خلأ اطلاع رسانی هم در سطح طلاب و هم در سطح اساتید و بزرگان حوزه وجود دارد،لذا برای جا انداختن کارها تبلیغات و معرفی لازم است و تبلیغات هیچگاه هزینه نیست.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پاسخگویی فعال و مطالبه‌گری از دشمنان تأکید کرد و بیان داشت: دو نکته حائز اهمیت است. یکی رصد شبهات در فضاهای مختلف. اعم از مجازی و حقیقی و پاسخ به آن‌ها و دوم، رصد ضعف‌های دشمنان و مطالبه گری که از آن‌ها در این موارد باید انجام شود.

امام جمعه قم، «حقوق بشر» را یکی از مسائل قابل مطالبه از دشمنان عنوان کرد و افزود: امروزه کلمه «حقوق بشر» کلمه جذابی است که دشمنان در آن زمینه بسیار مدعی هستند. باید در امثال این موضوعات برخورد فعال داشته باشیم نه اینکه همیشه در موضع انفعال قرار بگیریم.

وی علت مطرح شدن شبهات را عدم آگاهی افراد دانست و خاطرنشان کرد: نوع شبهات به خاطر کم اطلاعی یا بی‌اطلاعی افراد نسبت به یک مسئله است؛ لذا باید بخشی از کار شما تبیین مبانی دینی و اعتقادی برای مردم در قالب ابزار روز باشد تا آشنایی با این مبانی از اساس مانع بروز برخی شبهات شود؛ البته در پاره‌ای از موارد ایجاد شبهه بر اساس طراحی و نقشه است.

وی تصریح کرد: شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نسبت به مرکز پاسخگویی به شبهات اهتمام دارند و اعتقاد داریم که این مرکز پناهگاه امنی است که افراد می‌توانند به آن مراجعه کنند و بدینوسیله نیازهای آنان برطرف شود.

وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت نحوه مواجهه با شبهه، خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی نحوه پاسخگویی به شبهات برای طلاب شد و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم خداوند در ادامه توفیقات بیشتری به شما عنایت فرماید.

حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر پورامینی، رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه نیز دراین دیدار، گزارش مبسوطی از فعالیت‌های این مرکز در حیطه‌های مختلف ارائه کرد.

میزهای تخصصی شبهه محور، فصلنامه پاسخ، ماهنامه شبهات، گزارش‌های تحلیلی رصد شبهات، پاسخکده‌های دینی، مدارس شبهه پژوهی، دوره‌های آموزشی شبهه شناسی و پاسخگویی، نشست‌های علمی، ویکی پاسخ، کارگروه پاسخگویی سریع به شبهات، تلویزیون اینترنتی پاسخ و ویژه برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی از جمله سرفصل‌های این گزارش بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه