English

با حضور معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو؛

جلسه شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان قم برگزار شد

با حضور دکتر یزدان رضایی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو جلسه شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان قم برگزار شد.

جلسه شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان قم برگزار شد
به گزارش خبرگزاری موج استان قم

، روز سه شنبه ۱۰ دیماه ۱۴۰۲ جلسه ماهانه شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان قم با حضور دکتر یزدان رضایی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو، مدیر کل دفتر خصوصی سازی و امور مجامع خانم دکتر خطیبی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، مدیر امور انتقال استان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و مدیرعامل آب منطقه ای استان در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق استان قم برگزار گردید.

رضایی با بیان اینکه بهینه سازی عرضه و تقاضا باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: در بخش مدیریت مصرف آب، بازتخصیص منابع آب فضای سبز و جداسازی بین آب شرب و با مصارف فضای سبز در اولویت باید باشد.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: بازتخصیص آب از طرح های اولویت دار در کشور است که ضریب اطمینان آن بالا و کاملا در دسترس است و از طرف دیگر در موضوع آب هیچ راهی جزء بازتخصیص آب و جداسازی آن از آب فضای سبز و سایر مصارف عمومی وجود ندارد.

رضایی همچنین با اشاره به ضرورت توسعه کارهای بهینه سازی در حوزه برق، خاطرنشان کرد: در استانی کویری و گرم و خشک مانند قم، بهینه سازی مصرف برق از اهمیت بالای برخودار است که تعویض لامپ های روشنایی معابر، تغییر موتور کولرهای آبی و تغییر فرهنگ استفاده از کولر های گازی، از جمله آنهاست.

وی یادآور شد: بخاطر اقلیم و وضعیت جغرافیایی قم، نیازمند کارهای جهادی در خصوص بهینه سازی مصرف برق و بازتخصیص در مساله آب هستیم و ضمن تشکر از حجم کارهای انجام شده اضافه کرد : نباید به این اقدامات خوب بسنده کرد و باید به این اندیشید که تا نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو تصریح کرد: تعرفه پلکانی برق طی ۲ سال گذشته بدون تنش اجرا شده که در قالب آن تعرفه خانوارهای در محدوده الگوی مصرفی نسبت به گذشته بدون تغییر یا ارزان تر محاسبه شده و افراد پرمصرف با افزایش تعرفه به سمت رعایت الگوی مصرف هدایت شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم در بیشتر نقاط کشور مجبور به خاموشی اجباری بودیم که با اقدام های انجام شده طی ۲ سال گذشته، تابستان امسال هیچ گونه خاموشی پیش بینی شده اعمال نشد و ۲ میلیون مشترک جدید نیز به شرکت برق افزوده شد در حالی که در این مدت میانگین دما ۲ درجه افزایش یافته بود.

رضایی اضافه کرد: در مجموع ۴ ماه گرم سال جاری، مشترکان خانگی برق ۱۲ میلیارد کیلووات ساعت کمتر نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ برق مصرف کرده بودند.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو گفت: ۸۵ درصد از مشترکان برق خانگی کشور در محدوده الگوی مصرف قرار داشته و طی ۲ سال گذشته با افزایش تعرفه روبه رو نشده اند.

وی همچنین عنوان کرد: سال آینده در حوزه آب نیز الگوی محدوده مصرفی در بخش آب خانگی و کشاورزی نیز به اجرا در خواهد آمد تا ضمن رعایت حال افراد خوش مصرف با مصرف بی رویه عده ای از افراد جلوگیری بعمل آید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه