موج
کدخبر : ۴۰۷۱۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407170

سرپرست منطقه پنج شهرداری قم گفت: ۸۵ درصد از مساحت منطقه ۵ قم خارج از محدوده و دارای کاربری صنعتی است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، زین‌العابدین قراچورلو با اشاره به ویژگی‌های منطقه ۵ شهر قم اظهار داشت: منطقه یکی از مناطق هشت‌گانه قم، در سمت شرق این شهر قرار دارد و به‌نوعی از بلوار پیامبر اعظم(ص) و میدان مرجعیت و بلوار فردوسی به سمت کاشان را در برمی‌گیرد.

سرپرست منطقه پنج شهرداری قم با بیان اینکه مساحت کلی منطقه هشت هزار و ۴۳۵ هکتار است که این مساحت داخل محدوده خدماتی ما نیز یک هزار و ۲۸۵ هکتار بوده که ۱۵ درصد از مساحت کل را شامل می‌شود، افزود: حدود ۸۵ درصد از مساحت خارج از محدوده است و با توجه به وضعیت منطقه، صنایع نیز در آن فعال بوده و به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه این منطقه با چالش‌های زیادی مواجه است ابراز کرد: داخل محدوده شهری را طرح تفضیلی تعریف می‌کند و شهرداری موظف به ارائه خدمات ازجمله صدور پروانه و دریافت عوارض است که ۱۵ درصد در این طرح تفصیلی مشمول آن می‌شود.

قراچورلو عنوان کرد: در واقع ۸۵ درصد از مساحت منطقه ۵ خارج از محدوده و دارای کاربری صنعتی و فضای سبز است و قابلیت استفاده را برای شهروندان ندارد.

وی با تأکید بر اینکه علی‌رغم برخی از مشکلات، در تلاش هستیم نیازها را رفع کنیم و با استفاده از مراجع قانونی به صدور مجوزها بپردازیم تا کسی معطل نماند، تصریح کرد: همچنان چالش‌هایی داشته و طرح تفصیلی دست ما را بسته است و با این وضعیت، به ارائه خدمات می‌پردازیم.

سرپرست منطقه پنج شهرداری قم خاطرنشان کرد: برخی از این مشکلات به کمیسیون ماده ۵ مسکن و شهرسازی برمی‌گردد که قانون پیش‌بینی و حدود شهر را بابت زمین‌های کشاورزی و تعریف کاربری برای آن مشخص کرده است، در واقع سعی شده کاربری فضای سبز باشد تا از حالت کشاورزی خارج نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`