موج
کدخبر : ۴۰۶۸۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406856

معاون نظارت بر امور پسماند سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت:‌ غرفه‌های بازیافت پسماند در قم با ظاهری جدید مستقر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم،‌ حسین شریفی با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در زمینه غرفه‌های بازیافت اظهار داشت: افزایش غرفه‌های بازیافت به‌منظور جلب حداکثری مشارکت شهروندان در امر تفکیک پسماند از مبدأ و نهادینه‌سازی فرهنگ بازیافت انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: غرفه‌های بازیافت به‌منظور پل ارتباطی میان شهروندان و مجموعه سازمان بوده که آراستگی و ظاهر مناسب و مطلوب، سبب جذب و جلب شهروندان خواهد بود.

معاون نظارت بر امور پسماند سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه کارکرد غرفه‌های بازیافت در امر آموزش و اطلاع‌رسانی است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به غرفه‌های بازیافت علاوه بر بحث تبادل پسماند خشک، موارد مربوط به نحوه مدیریت پسماند در منزل را آموزش‌دیده و نسبت به تفکیک پسماند اقدام نمایند.

شریفی با اشاره به‌ضرورت ارائه آموزش‌های فرهنگ شهروندی خاطرنشان کرد: ناآگاهی از فرهنگ شهرنشینی و مدیریت پسماند در منازل، هزینه‌های بسیاری را به اداره‌کنندگان شهر و محیط شهری تحمیل کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`