موج
کدخبر : ۴۰۱۰۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401025

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از دو راهی الزامات شهر و تورم در اجرای پروژه‌های شهری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس حلوایی زاده با اشاره به چگونگی تعریف و اجرای پروژه‌های شهری اظهار داشت: شهرداری در چارچوب بودجه‌ای که شورای اسلامی شهر مصوب می‌کند قدم برمی‌دارد و در سال جاری نیز با توجه به افزایش قیمت‌ها نتوانستیم آن‌چنان پروژه‌ای را تعریف کنیم و اکثر پروژه‌ها در ادامه اجرای طرح‌های گذشته عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح، مشکلات زیادی را در روند اجرای پروژه‌های عمرانی به وجود آورده است تصریح کرد: بسیاری از مصالح ۴۰۰ درصد افزایش قیمت داشته و هزینه‌ها را بالا برده است؛ همچنین از طرفی اگر نتوانیم این پروژه‌ها را در موعد مقرر اجرا کنیم با افزایش قیمت مواجه می‌شویم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ابراز کرد: اگر بیش از ظرفیت، پروژه تعریف شود هزینه‌ها سرسام‌آور شده و تبعات اجتماعی دارد و از طرفی اگر کمتر اقدام شود با تورم و افزایش قیمت در سال‌های آینده مواجه می‌شویم.

وی با تأکید بر اینکه اکثر پروژه‌های شهری در زمان‌بندی خودش به اتمام رسیده و قصوری از سوی شهرداری بابت تأخیر وجود ندارد، اذعان کرد: گاهی معارضات تأسیساتی، ملکی و تملکاتی مانع از اجرای طرح بوده است، اما در سال جاری اکثر پروژه‌های شهری به‌موقع افتتاح‌شده و تأخیر جزئی در برخی از پروژه‌ها داشته‌ایم.

حلوائی‌زاده عنوان کرد: معارضات ملکی و تأسیساتی بسیار در پروژه‌ها تأثیرگذار است و بسیاری از پروژه‌ها را با مشکلاتی مواجه می‌کند که بر این اساس در جهت تعریف پروژه‌ها مطالعات در حال انجام است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`