موج
کدخبر : ۳۸۷۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387296

معاون شهرداری قم از تصویب برنامه “قم ۱۴۰۴” در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محسن رنجبر در نشست خبری عملکرد ۶ ساله شهرداری قم ، به تشریح بخشی از عملکرد ۶ ساله معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم پرداخت و اظهار داشت: شهر قم با تاریخچه هفت‌هزارساله و جایگاهی ویژه در جهان تشیع دارد و همچنین حضور بیش از ۱۲۰ ملیت در این شهر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با تأکید دوباره بر اهمیت و جایگاه شهر قم به لزوم تدوین چشم‌انداز برای شهر اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت شهر قم یکی از نخستین برنامه‌های شهرداری در سال ۹۴ و استقرار تیم جدید مدیریت شهری تدوین چشم‌انداز و سند بالادستی تعیین شد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم ادامه داد: مطالعات چشم‌انداز از اواسط سال ۹۴ آغاز و در اردیبهشت سال ۹۵ در ۶ گزاره به تصویب رسید و بودجه سال ۹۴ نیز در اصلاحیه بر اساس همین چشم‌انداز به بیش از هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته و محقق شد.

وی تدوین چشم‌انداز شهر قم را بر اساس نظرات علما و نخبگان علمی شهر عنوان کرد و گفت: این سند مرجع تصمیم‌گیری برای همه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی بوده و باید اقدامات همه ارگان‌ها به‌گونه‌ای تعریف شود که شهر را به سمت تحقق برنامه‌های این چشم‌انداز هدایت کند.

رنجبر به تشریح برنامه راهبردی شهرداری قم پرداخت و تصریح کرد: پس از تصویب سند چشم‌انداز شهر قم، شهرداری نخستین برنامه پنج‌ساله و راهبردی خود را به نام “قم ۱۴۰۰” با ۱۱ برنامه کلان در بخش‌های زیست‌محیطی، حمل‌ونقل و ترافیک، ایمنی و مدیریت بحران، هوشمند سازی و مدیریت شهر تدوین کرد.

وی یادآور شد: در برنامه راهبردی “قم ۱۴۰۰” که با ۱۱ برنامه کلان در قالب ۱۱۳ سیاست و ۵۰۰ طرح تدوین شد، شاخص‌های کمیت شناسی نیز برای آن تعریف شد تا بر اساس ۲۲ شاخص در حوزه‌های مختلف درصد پیشرفت آن به‌صورت مستمر رصد شده و ملاک عملی در تدوین بودجه قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با یادآوری تحقق برنامه راهبردی ۵ ساله ” قم ۱۴۰۰″ خاطرنشان کرد: دومین برنامه راهبردی پنج سال قم نیز به نام “قم ۱۴۰۴” نیز تدوین‌شده و در حال حاضر در شورای اسلامی شهر در حال بررسی است تا در حوزه برنامه‌ریزی برای ۵ سال آینده ملاک تصمیم‌گیری‌های شهرداری قم قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها