موج
کدخبر : ۳۸۲۶۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382613

مدیر منطقه هشت شهرداری قم گفت: استانداردهای جهانی فضای سبز در پردیسان رعایت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمد رمضانی ، پردیسان را منطقه‌ای سبز خواند و اظهار داشت: امروز پردیسان با سرانه فضای سبزی بالغ‌بر ۲۵/۹۹ مترمربع به ازای هر شهروند، نزدیک‌ترین استاندارد را به سرانه فضای سبز در اروپا دارد.

وی منطقه هشت را با دارا بودن ۳ بوستان فرامنطقه‌ای یکی از قطب‌های گردشگری زیست‌محیطی در قم دانست و افزود: امروز شهر قم به‌خصوص پردیسان ازنظر فضای سبز و تعداد بوستان شهری و فرامنطقه‌ای شرایط مطلوبی دارد.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم طراحی بوستان‌های پردیسان را تشریح کرد و گفت: بوستان‌های پردیسان بر اساس محله محوری طراحی‌شده و کاربری‌های لازم مانند مسجد، نانوایی، فروشگاه‌های بزرگ و میوه‌فروشی برای آن تعریف‌شده است.

وی تعداد بوستان‌های پردیسان را ۲۸ بوستان شهری اعلام  و ابراز کرد: شاخص‌ترین بوستان‌های پردیسان در مناطق مسکن مهر طراحی‌شده و کیفیت زیست در این مناطق از استاندارد بالایی برخوردار است.

رمضانی سرعت احداث بوستان‌ها را در پردیسان قابل‌توجه خواند و خاطرنشان کرد: امروز ساخت بوستان و اجرای فضای سبز و محوطه‌سازی با حداکثر سرعت انجام‌شده و رضایت و بازخورد شهروندان بهترین عامل در ادامه خدمتگزاری برای پرسنل شهرداری است.

وی در پایان مدیریت و نگهداری فضای سبز بوستان‌ها را نیز قابل‌تقدیر دانست و تأکید کرد: توسعه و ساخت بوستان بخشی از فرایند افزایش سرانه فضای سبز بوده و باید از فعالیت شبانه‌روزی باغبانان و مشارکت مردم در حفظ و نگهداری آن نیز تقدیر و تشکر کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها