موج
کدخبر : ۳۷۹۶۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379641

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم از ساخت ایستگاه مطهری مترو قم با سه ورودی در نیمه نخست ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، منصور درویشی اظهار داشت: فاز نخست خط یک مترو قم با حدود ۶ کیلومتر و شامل ۶ ایستگاه است که ایستگاه مطهری از ایستگاه‌هایی بوده که باید به‌طور کامل به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با تأکید بر اینکه همچنین باید ایستگاه میدان کشاورزی نیز  ۱۰۰ درصد ساخته شود، افزود: اجرای کامل سایر ایستگاه‌های این مسیر نیز در برنامه است و به ترتیب مورد افتتاح قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با بیان اینکه ایستگاه مطهری به روش Top Downدر سه‌طبقه شامل تأسیسات، بلیت‌فروشی و سکو ساخته می‌شود، ابراز کرد: این ایستگاه با توجه به اینکه در محدوده مرکزی شهر واقع‌شده دارای سه ورودی است و این در شرایطی بوده که بیشتر ایستگاه‌ها دارای دو ورودی هستند.

درویشی خاطرنشان کرد: بیشترین تمرکز و برنامه این است که ورودی‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم و در حال حاضر نیز انجام نمای بیرونی و امور مربوط به داخل آن در دست اقدام است.

وی با اشاره اینکه در موضوع تکمیل ایستگاه‌ها ازجمله ایستگاه مطهری اتمام ساخت و بهره‌برداری از کلیه جبهه‌های کاری باقیمانده در اولویت است، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در نیمه اول سال جاری تکمیل این ایستگاه انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تمام نقشه‌های ایستگاه مطهری تکمیل‌شده و در جبهه‌های کاری شامل ورودی‌های ایستگاه ، طبقه سکو، سیستم اطفای حریق، کابل‌کشی و نازک‌کاری (ازجمله سنگ نما، آجرنما، کاشی‌کاری و …) نیز شاهد پیشرفت خوبی هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها