موج
کدخبر : ۳۷۸۱۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378135

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از پاداش شش میلیارد تومانی کاهش مصرف برق در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهدی آهنین‌پنجه درجلسه ستاد مدیریت بحران قم، افزود: امسال به دلیل گرمای هوا، مصرف برق ۲۲ درصد در کشور افزایش و به دلیل کاهش بارندگی، ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی ۳۴ درصد کاهش یافته‌است.

وی پیش‌بینی کرد: ۹۸۸ مگاوات نیاز مصرف قم است و با مدیریت بار ۱۱۵ مگاوات، ۸۷۳ مگاوات در پیک مصرف نیاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم اضافه کرد: بر اساس نامه وزیر نیرو، امسال حداکثر اجازه برداشت ۷۷۰ مگاوات نیروی برق داریم و باید ۱۰۰ مگاوات بیشتر از سال‌های گذشته مدیریت مصرف شود، در غیراینصورت خاموشی ۱۰۰ درصد است.

آهنین‌پنجه خاطرنشان کرد: اگر مدیریت مصرف برق در بخش‌های مختلف رعایت شود، خاموشی نابه هنگام در استان قم نخواهیم داشت و در همین راستا بخش‌های صنایع و کشاورزی نیز ضرر و زیانی از این خاموشی‌ها نخواهند داشت.

وی گفت: سال گذشته بیش از ۶ میلیارد تومان پاداش همکاری مشترکان برق در استان قم پرداخت شد و اگر امسال نیز این همکاری ادامه داشته باشد، تا ۱۵ میلیارد تومان پاداش برای قم لحاظ می‌شود که در قبوض برق مشترکان اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: پارسال حدود ۶ هزار تفاهم‌نامه در صنایع، چاه‌های کشاورزی، مولدهای خودتامین، تغییر کار اداری، استارت آپ ها و اینترنت اشیا مدیریت مصرف انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق قم افزود: با توجه به افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در سال جاری، امسال باید ۵۰ مگاوات کمتر از سال گذشته یعنی ۷۷۰ مگاوات برق در استان مصرف شود.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که ۱۰ درصد برق در استان توسط اداره‌ها مصرف می‌شود، اگر ساعت کاری اداره‌ها در استان تغییر یابد، در کاهش و مصرف مدیریت پیک موثر خواهد بود.

وی افزود: بیش از ۱۳ هزار مشترک در بخش خانگی پرمصرف هستند که کارشناسان با تماس‌های تلفنی نسبت به لزوم کاهش و مدیریت مصرف برق مشترکان را آگاه می‌کنند.

آهنین‌پنجه اضافه کرد: ۴۱۵ هزار و ۲۱۰ مشترک خانگی درقم وجود دارد که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۵۳۰ مشترک پرمصرف، ۲۹۹ هزار و ۲۲ مشترک خوش مصرف و ۹۶ هزار و ۶۵۸ مشترک کم‌مصرف هستند.

به گفته وی، وزارت نیرو سقف اوج مصرف را برای استان قم، ۵۵۱ مگاوات برای اردیبهشت، ۷۱۸ مگاوات برای خرداد و ۷۷۰ مگاوات برای فصل تابستان در نظر گرفته شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها