موج
کدخبر : ۳۷۷۸۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377835

مدیرکل اداره تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم از ۱۵ درصد تخفیف ویژه پرداخت عوارض‌های کسب و مشاغل خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمد وحیدنیا با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض صنفی، اظهار داشت:  عوارضی که شهرداری از اصناف مطالبه می‌کند  شامل عوارض از مشاغل مشمولان قانون نظام صنفی و  مشمولان غیر قانون نظام صنفی است.

مدیرکل اداره تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه مشمولان قانون نظام صنفی دامنه آن مشخص است که شامل اصناف و کسبه سطح شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: اصناف باید عوارضی را تحت عنوان عوارض کسبی پرداخت کنند.

وحیدنیا ادامه داد: مشمولان غیر قانون نظام صنفی مانند پزشکان، دفاتر وکلا و اسناد رسمی، مهندسین ناظر و سایر دفاتر هستند که آن‌ها نیز عوارضی تحت عنوان عوارض مشاغل را باید سالیانه بپردازند.

وی با اشاره به چگونگی پرداخت این عوارض تصریح کرد: اگر مشمولان در طول ۳ ماه ابتدای سال عوارض خود را پرداخت کنند ۱۵ درصد تخفیف، اگر در ۳ ماهه دوم پرداخت کنند ۱۰ درصد و اگر سه ماه سوم پرداخت کنند مشمول ۵ درصد تخفیف می‌شوند.

وحیدنیا با تأکید بر اینکه پرداخت عوارض سبب توسعه شهرها می‌شود، یادآور شد: شهر موجود زنده‌ای بوده که پویایی آن در گروی همکاری شهروندان است و این همکاری منجر به رشد و توسعه شهر و افزایش خدمات به خود شهروندان خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها