موج
کدخبر : ۳۷۶۸۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376853

نماینده جنبش جهاد اسلامی گفت: روابط با اسرائیل نباید به سمت عادی‌سازی حرکت کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، ناصر ابوشریف عصر سه شنبه در دومین کنگره بین المللی قدس شریف در قم، افزود: همه فرزندان امت اسلامی باید در برابر پروژه صهیونیستی عادی سازی روابط با اسرائیل حساس شده و در برابر این ایده با قدرت مبارزه و روشنگری کنند.

به گفته وی، هر کس در جهان مدعی عدالت باشد نمی تواند نسبت به مساله فلسطین و به یهودی سازی قدس شریف و غصب سرزمین های اسلامی بی تفاوت باشد.

ابوشریف یادآور شد: اشغال فلسطین پروژه استعماری بوده که در ابتدا توسط انگلیس و سایر کشورهای استعمارگر آغاز شده و هدف آنها از این طرح به دست آوردن برخی منافع مادی و سیطره این رژیم بر کشورهای اسلامی بود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: مبارزه ما با اسرائیلی ها منجر به پیروزی نهایی آرمان قدس شریف خواهد شد و در این رابطه باید خودمان را به سلاح ایمان و تجیهزات جنگی مجهز نماییم.

وی یادآور شد: پروژه اسرائیل یک پروژه غربی بوده که به دنبال مبارزه با دین و اسلام است و با وجود اینکه آنها در گذشته در برخی جنگ ها پیروز شدند اما این رژیم در بعد از جنگ های سال ۲۰۰۲ به بعد یا شکست خورده یا مجبور به عقب نشینی شده اند.

ابوشریف گفت: اسرائیل رو به افول است و شکست رژیم غاصب صهیونیستی به معنای پیروزی تمام امت اسلامی بر استعمارگران خواهد بود.

وی بیان کرد: روز جهانی قدس آغاز مبارزه امام خمینی(ره) با اسرائیل نبود بلکه امام راحل در دوران پهلوی نیز مانند سایر علما و مراجع دین در تمام کشورهای اسلامی حامی فلسطین بودند.

ابوشریف گفت: اغلب علمای اسلامی اعتقاد دارند که اسرائیل یک پروژه استعماری است و سرزمین قدس شریف را اشغال کرده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی گفت: موضع ما در زمینه قدس شریف یک موضع فطری و عقلانی است و هرکس که نسبت به صهیونیست چنین موضعی نداشته باشد از نظر اسلام مسلمان نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها