موج
کدخبر : ۳۷۵۸۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375893

معاون خدمات شهری شهرداری قم از اجرای طرح کوچه‌های آسمانی در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید امیر سامع با اشاره به اجرای طرح کوچه‌های آسمانی، اظهار داشت: در حوزه گرافیک شهری ۱۸ پروژه شهری در قم اجرا شد که شش پروژه آن با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌صورت نقش برجسته بوده و مابقی نیز شامل آثار حجمی و المان ازجمله المان چهل‌سالگی انقلاب بود که در ورودی خیابان انقلاب نصب شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم به ساخت سردیس شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ساخت سردیس شهید فخری زاده، شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به همراه المان شهدای آتش‌نشانی در شهر نصب‌شده است.

سامع تصریح کرد: در حوزه نورپردازی نیز ۱۵ طرح که با نام شهدا مزین است انجام‌شده که ازجمله آن می‌توان به نورپردازی بیت امام خمینی(ره) اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرداری در راستای اقدامات مختلفی که برای ایجاد هویت ایرانی- اسلامی در شهر مدنظر قرارداده فضاسازی شهری را  با تکیه بر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برعهده‌گرفته است، افزود: در این راستا اقدامات مختلفی در سطح شهر انجام‌شده و خوشبختانه در برنامه راهبردی شهرداری قم این موضوع‌ها هم در چشم‌انداز و هم در اهداف و راهبردها و سیاست‌ها دیده‌شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در راستای ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌زودی اجرا می‌شود نصب تابلوهای جدید اسامی شهدا در کوچه‌ها و معابر شهری است.

سامع یادآور شد: در این طرح، تصویر شهدای عزیز، تاریخ و محل شهادت آنان درج می‌شود تا همواره در مقابل چشم همشهریان ازجمله نوجوانان و جوانان قرار بگیرد و این موضوع را به‌خوبی درک کنند که شرایط و امنیتی که در کشور داریم حاصل زحمات عزیزان و بزرگوارانی است که در همین کوچه‌ها و محله‌ها زندگی و رشد کرده و به درجه تعالی و بزرگ شهادت دست یافتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها