موج
کدخبر : ۳۷۳۸۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373880

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم از برگزاری ۲۰ اتاق اندیشه‌ورز در شهرداری قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، همایون یزدان پناه با اشاره به عملکرد اتاق‌های اندیشه‌ورز در شهرداری قم در سال ۹۹ اظهار داشت: در سال گذشته نشست‌های مهمی توسط گروه‌های اندیشه‌ورز شهرداری قم برگزار شد که نتایج خوبی در تحقق توسعه پایدار شهری به دست آمد.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم تصریح کرد: در سال ۹۹، اتاق‌های اندیشه‌ورز مدیریت و برنامه‌ریزی، فرهنگی- اجتماعی و خدمات شهری و محیط‌زیست  فعالیت‌های قابل‌تقدیری داشتند و اتاق‌های حمل‌ونقل و ترافیک، مالی و اقتصادی و معماری، شهرسازی نیز برگزار گردید که موضوعات مهمی را مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

یزدان پناه در مورد خروجی و دستاوردهای اتاق اندیشه‌ورز مدیریت و برنامه‌ریزی، ابراز کرد: تعیین طرح ارتقاء و توسعه فرهنگ‌سازمانی شهرداری قم، آسیب‌شناسی حوزه‌های ذیل معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی در عرصه برنامه‌وبودجه، منابع انسانی، تحول و هوشمندسازی، فناوری اطلاعات و ارتباطات با روش پرسشنامه خبره سنجی از جمله نتایج برپایی این اتاق‌ها بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین ارزیابی میزان توسعه‌یافتگی مناطق ۸ گانه شهرداری قم در راستای تحقق توسعه متوازن و پایدار شهری و بررسی طرح مطالعاتی مدیریت تعارض منافع در دست بررسی است، ضمناً  الگوی تعامل شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها در حوزه مدیریت شهری از دیگر موضوعات مهم در اتاق اندیشه‌ورز مدیریت و برنامه‌ریزی به شمار می‌رود، که در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم خاطرنشان کرد: در اتاق اندیشه‌ورز فرهنگی – اجتماعی نیز به مسائلی همچون طراحی نظام مسائل حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری قم در حیطه‌ وظایف سازمان فرهنگی، ورزشی از جنبه‌های هنری، اجتماعی، شهروندی و گردشگری پرداخته‌شده است.

یزدان پناه با بیان اینکه از طرفی در اتاق اندیشه‌ورز خدمات شهری و محیط‌زیست نیز مسائلی چون احصاء و مسئله یابی موضوعات مهم خدمات شهری و سازمان‌های تابعه و اولویت‌بندی موضوعات و مشکلات موجود مورد ارزیابی قرار گرفت، گفت: طراحی و برگزاری رویداد استارت آپ برای استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت حل مسائل حوزه خدمات شهری از دیگر مسائل مهم در این اتاق اندیشه‌ورز است.

وی در مورد مسائل مورد ارزیابی در اتاق اندیشه‌ورز حمل‌ونقل و ترافیک، اظهار داشت: طرح بازرسی و ایمنی معابر حادثه‌خیز شهر قم و تخمین ماتریس پویای مبدأ و مقصد سفرها در شبکه حمل‌ونقل قم ازجمله موضوعات مهم در این اتاق فکر به شمار می‌رود.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم تصریح کرد: امیدوار است که اتاق‌های اندیشه‌ورز حوزه‌های شهرسازی، مالی اقتصادی و فنی عمرانی در سال جاری فعالیت بیشتری نموده و به نتایج ملموسی برسند.

به گفته یزدان پناه قراردادهای مربوط به “برنامه‌ریزی، تشکیل و مدیریت گروه‌های اندیشه‌ورز شهرداری قم” در ۵ حوزه مأموریتی شامل حمل‌ونقل، خدمات شهری و محیط‌زیست، شهرسازی، عمران و زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی توسط دانشگاه قم و در ۲ حوزه مأموریتی شامل برنامه‌ریزی و مدیریت و همچنین مالی و اقتصادی توسط پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: همچنین تعداد نشست‌های برگزار شده در حوزه‌های مربوطه، شامل ۶ نشست در رابطه با اتاق خدمات شهری و محیط‌زیست، ۲ نشست اتاق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، یک نشست در مورد اتاق شهرسازی و معماری، ۳ نشست  اتاق فرهنگی اجتماعی و یک نشست اتاق مالی و اقتصادی و ۷ نشست  اتاق برنامه‌ریزی و مدیریت است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها