موج
کدخبر : ۳۶۹۹۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369929

رئیس شورای اسلامی شهر قم از بهره‌برداری از پروژه‌های شهری در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عبدالله جلالی در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم که در آستانه سال جدید در ساختمان شورای شهر برگزار شد، بیان کرد: ما برای احیای بافت های تاریخی آمادگی داریم اما این ۳۱۵ هکتار بر مبنای اصول کارشناسی و واقعیت عینی مساله در طرح تفصیلی انجام نپذیرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد:سطح اشغال، تراکم و سرانه ها در طرح تفصیلی شهر قم موجب نارضایتی شهروندان شده است.

وی بیان کرد: یکی از راه های توسعه قم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است و روند جذب سرمایه گذاری در قم برغم مشکلات اقتصادی مطلوب است.

به باور جلالی، توازن بخشی عادلانه در مناطق شهری از رویکرد های مهم شورای شهر است و در این بین منطقه ۶ با کمبودهای زیادی همراه است.

وی مشکل کمبود پارکینگ را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: عملکرد کلی شهرداری قم در احداث پارکینگ رضایت بخش نیست.

وی اولویت های شورای شهر در سال آینده را مورد توجه قرار داد و گفت: الکترونیکی کردن خدمات شهرداری، شهر هوشمند، ساماندهی ورودی ها، احیای بافت های فرسوده، شفافیت و انضباط مالی شهرداری و پاکدستی از مهمترین برنامه های این نهاد است.

جلالی با بیان اینکه مشکلات معیشتی سبب به حاشیه رفتن تلاش های مجموعه مدیریت شهری شده است، گفت: مشکلات معیشتی و صفوف روغن و مرغ نباید اقدامات شهرداری و شورای شهر را در توسعه سرانه ها زیر سوال ببرد.

وی مساله بازآفرینی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) را مورد اشاره قرار داد و گفت: آرام سازی و پیاده راه سازی اطراف حرم مطهر از هر چهار سمت آن اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با موافقت تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) گیت های بازرسی در محدوده خیابان ارم جمع آوری خواهد شد و شهرداری قم می تواند پیاده راه سازی این محور تا چهار راه شهدا را ادامه دهد.

جلالی گفت: برای بهره برداری از بست شرقی حرم مطهر یک سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده و در سال آینده روند فعالیت های عمرانی آن از سر گرفته خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مساله نماهای رومی یادآور شد: برای جلوگیری از توسعه نماهای رومی باید طرح های جایگزینی توسط معماران و مسئولان ذیربط ارائه گردد.

وی بیان کرد: شیوع کرونا و وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور بر فرآیندهای شورای شهر قم تاثیر منفی گذاشت اما هیچ پروژه عمرانی شهرداری قم به تعطیلی کشیده نشد و سال ۹۹ یک سال طلایی در به ثمر نشستن پروژه های عمرانی و رفاهی بود.

جلالی افزود: در آینده نزدیک تعداد زیادی از پروژه های شهری دیگر به بهره برداری خواهد رسید و روند اقدامات شهرداری قم با توجه به گره های اقتصادی و مشکلات بیماری رضایت بخش ارزیابی می شود.

وی تصریح کرد: نسبت بودجه جاری به عمرانی شهرداری قم در سال آینده ۲۹ به ۷۱ درصد است که بخش عمده ای از بودجه جاری صرف حفظ و نگهداری فضای سبز و رفت و روب شهری می شود.

وی پروژه متوقف منوریل را مورد توجه قرار داد و گفت: منوریل یک پروژه دولتی است که دولت وقت تضمین تامین اعتبار آن را داده بود اما در دولت جدید این اعتبارات قطع شد و اگر بودجه جدیدی اختصاص پیدا کند ۴.۷ کیلومتر از آن به بهره برداری خواهد رسید.

جلالی اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰۰ تن زباله در قم تفکیک شده و به کود تبدیل می شود و به زودی یک خط جدید با ظرفیت ۳۰۰ تن برای تفکیک زباله در سایت البرز راه اندازی می شود.

رییس شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: احداث ۱۱ فرهنگسرای جدید در شهر قم در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری قم پیش بینی شده است.

به گفته وی، تحول زیادی در سرانه فضای سبز منطقه پردیسان انجام گرفته و در حال حاضر بیشترین سرانه فضای سبز شهری را منطقه هشت از آن خود کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها