موج
کدخبر : ۳۶۹۹۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369925

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم از یکپارچه‌سازی تبلیغات شهری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مجتبی سبحانی ثابت در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم که در آستانه سال جدید در سالن جلسات شورای شهر قم برگزار شد، افزود: روزانه ۷۲۰ تن زباله در قم تولید می شود که ۳۲۰ تن از آن با تفکیک به کودهای شیمیایی برای استفاده از صنعت و کشاورزی تبدیل می شود و بقیه آن در دل خاک دفن می شود.

وی با بیان اینکه در شهر قم ۷۲۰ نقطه جمع آوری ضایعات شناسایی شده است، ادامه داد: از مهرماه سال ۹۶ جمع آوری زباله ها به صورت تفکیک از مبدا به صورت یک روز در میان در برخی از مناطق شهر قم در حال انجام است اما همچنان برای فرهنگ سازی در این زمینه اقدامات بیشتری باید صورت بگیرد.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم نیز در ادامه تاکید کرد: یکپارچه سازی تبلیغات شهری برای زیباسازی شهر قم از ابتدای سال جاری دنبال شده است.

کاشت درختان مثمر در قم

سید مجتبی سبحانی ثابت گفت: حمایت از تولیدات داخلی در تبلیغات شهری، توسعه آبیاری تحت فشار، استفاده بیشتر از پساب، نصب نمادها و المان های فرهنگی و توسعه درختان مثمر به صورت جدی در سال ۹۹ در شهر قم دنبال شده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم افزود: در بخش آتشنشانی شاهد افزایش راندمان کاری و استفاده بهتر از ابراز و تجیهزات بودیم و زمان رسیدن به محل حادثه کاهش یافته است.

سبحانی ثابت یادآور شد: در بخش آرامستانها با عوارض و تعرفه های تعیین شده تلاش شده تا هزینه دفن اموات بومی کاهش و دفن اموات غیرمومی افزایش یابد.

به گفته وی، انتقال صنوف مزاحم شهری به شهرک های تخصصی از سیاست های مهم شورای اسلامی شهر قم است که برخی از این صنوف مانند صنف خودروسازی و آهنگری به بازارچه های تخصصی منتقل شده است.

وی اظهار داشت: با اقدامات و پیش بینی های انجام شده ۸۰ درصد از آبگرفتگی های سطح شهر قم در زمان بارش باران مرتفع شده است.

وی با اشاره به مساله آبگرفتگی در تونل غدیر خاطرنشان کرد: مشکل این تونل از معضلات عمرانی و مهندسی ناشی شده است و برای حل این مساله باید مساله طغیان فاضلاب شهری از این تونل توسط آب منطقه ای قم حل شود.

سبحانی ثابت افزود: در بخش ساماندهی کارگران ساختمانی برغم ورود شورای شهر قم دستگاه های مسوول دیگر پای کار نیامده و همکاری لازم را نداشته اند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم گفت: ساماندهی و کف سازی بازار کهنه و نو قم نیز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم در حال انجام است و امید می رود این دو بازار به یکی از قطب های گردشگری تبدیل گردد.

به گفته سبحانی ثابت، توانمندسازی بانوان قم برای ایجاد مشاغل خانگی در مصلی قدس این شهر در حال انجام است و فرآینده تجاری سازی و برندسازی محصولات برای عرضه به بازار انجام می پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها