موج
کدخبر : ۳۴۸۲۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348268

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم از مصالحه 79درصدی پرونده‌های ارجاعی به مرکز مشاوره پلیس در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم،  سرهنگ سید مجتبی اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌ها و پاسگاه ها در پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، اظهارداشت: مراکز مشاوره پلیس، نقش بسزائی در کاهش مراجعات قضائی به کلانتری ها و دادسراها دارند.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری و پاسگاه ها در حل و فصل مشکلات شهروندان در موضوعات خانوادگی، نزاع و درگیری، تاکید کرد: عملکرد مراکز مشاوره پلیس، نقش موثری در کاهش پرونده های قضائی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

سرهنگ اشرفی در ادامه از تشکیل 10 هزار و 907 فقره پرونده در دفاتر مشاوره کلانتری ها و همچنین اداره مشاوره وآرامش پلیس قم تا پایان شهریور ماه خبر داد و افزود: از این تعداد یک هزار و 740مورد خدمات مشاوره یعنی 79 درصد پرونده ها مصالحه شده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم تاکید کرد: طی این مدت برگزاری جلسه بهداشت روان در کلانتری ها 68 جلسه، برگزاری جلسه مشاوره فعال 32جلسه، حضور کارشناسان در صدوسیما 23مورد و پاسخگویی به سامانه پلیس پاسخگو پیرامون تبعات کرونا 624 مورد بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها