موج
کدخبر : ۳۴۷۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347577

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم مطرح کرد؛

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بیان کرد: شهردار قم نظر ویژه‌ای به بحث ایمنی دارند و بارها تاکید کرده‌اند که جان و مال مردم بسیار مهم است و باید خدمات ویژه‌ای در این زمینه ارائه شود و دستورات خوبی برای تجهیز سازمان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس جعفری در نشست رسانه‌ای تشریح جزئیات افتتاح هفت پروژه در حوزه خدمات شهری شهرداری قم، با اشاره به ارائه خدمات ایمنی آتش نشانی به مردم، اظهار کرد: در سال‌های اخیر با تلاش‌های انجام شده 12 ایستگاه آتش نشانی در استان به بهره برداری رسریده و رشد کامل در این ایستگاه‌ها اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه 300 نیروی آتش‌نشان طی سال‌های اخیر جذب کردیم افزود: مجموعه سازمان آتش‌نشانی توانسته اکثرا نیروهای بومی را جذب کند و زمان را به کمتر از 4 دقیقه رساندیم که استاندارد این کار 4 دقیقه است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر 33 خودرو، یک نردبان، 10 دست ست هیدرولیک، لباس‌های غواصی و... خریداری کرده‌ایم که بیش از 34 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است که اگر این اتفاق نیفتاده بودیم باید بالای 300 میلیارد تومان هزینه می‌کردیم.

جعفری با بیان اینکه 140 شیر هیدرانت در شهر داشتیم که طی سال‌های اخیر به 300 شیر رسانده‌ایم که بیش از 100 درصد افزایش نشان می‌دهد تصریح کرد: 24 ایستگاه آتش‌نشانی فعال داریم که تنها کلان‌شهر کشور هستیم که استاندارد بین‌المللی ایستگاه آتش‌نشانی را دارد.

وی افزود: جای ایستگاه مرکزی در شهر ما خالی بود که با موافقت شهردار و شورای شهر این مشکل هم در حال رفع است؛ زمینی در کنار بلوار پیامبراعظم در اختیار گرفتیم که بیش از 8 هزار مترمربع وسعت دارد و عملیات عمرانی آن آغاز شده است و امکانات خاصی در این ایستگاه تعبیه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی گفت: مجموعه دفتر مدیریتی سازمان آتش‌نشانی و ستاد فرماندهی آتش‌نشانی به این محل منتقل خواهد شد. در مواقع اضطراری سوله‌های بحران بسیار کاربردی هستند و می‌شود از آنها برای اسکان اضطراری و حفظ سلامت شهروندان استفاده کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها