موج
کدخبر : ۳۴۶۸۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346852

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم گفت: تلاش پلیس بر این است که با همکاری دستگا‌ه‌های مختلف دولتی و خصوصی از گسترش و گرفتاری شهروندان در دام اعتیاد پیشگیری کند.

به گزارش خبرگزارش موج قم، سرهنگ غلامعباس بلفکه اظهار داشت: اعتیاد بلای خانمان‌سوزی است که ریشه نشاط و شادابی را از درون می‌خشکاند و فرد را به انحطاط و نابودی کشانده و باعث از بین رفتن مال، عزت ، غیرت و کرامت شخص می شود.

وی با بیان اینکه امروزه یکی از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های گریبان‌گیر جامعه و به خصوص جوانان ،اعتیاد است افزود: مهم‌ترین عامل در درمان این ناهنجاری ها تقویت روحیه خودباوری و افزایش اعتماد به نفس البته با همکاری فرد و خانواده وی است .

سرهنگ بلفکه تصریح کرد: برخی از افراد توانایی نه گفتن را ندارند و با توجه به دوستی با افراد مسئله‌دار به راحتی به خواسته آنان پاسخ مثبت می‌دهند ،این افراد در بعضی از مکان‌هایی که دوست ندارند با فشار همسالان خود حاضر شده که این امر یکی از تهدیدات مهم جوانان ما محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مهمترین عنصر در پیشگیری از جرم و قوی ترین عامل حراست از سلامت اخلاقی جامعه، خانواد است گفت: در جامعه­ ای که خانواده­ ها هوشیار باشند و خود را در قبال فرزندانشان و جامعه مسئول بدانند آمار جرم و به تبع آن مجرم رو به کاهش خواهد بود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گفت: در عرصه پیشگیری از جرم و در وادی اصلاح رفتار افراد، نهاد خانواده نقشی اساسی را در جامعه دارد .

سرهنگ بلفکه افزود: اگر زندگی مجرمان را بازخوانی کنیم، درخواهیم یافت خانواده در زندگی آنها نقش کنترل کننده و پیشگیرانه نداشته است و اگر خود تسهیل کننده کار مجرمانه آنها نباشد در وادی غفلت و پرده پوشانی جرم، نقش آفرینی کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها