موج
کدخبر : ۳۴۳۸۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343862

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: کلاهبرداران با هدایت شهروندان به درگاه فیشینگ بانکی به بهانه رجیستری کردن گوشی تلفن همراه، اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی در گفت‌وگویی در خصوص پیام‌های ارسال شده به هموطنان با موضوع رجیستر شدن گوشی تلفن همراه، اظهارداشت: اخیراً پرونده‌هایی به پلیس فتا ارجاع شده که در آن کلاهبرداران با ارسال پیامی که "تلفن شما رجیستر نشده و بزودی از سرویس خارج می‌شود، جهت جلوگیری، لطفا کد IMEI خود را در تارنمای زیر ثبت کنید،"hamtal.com" اقدام به دریافت اطلاعات شهروندان می‌کنند.

وی با بیان اینکه در پی سرقت اطلاعات بانکی شهروندان شاهد خالی شدن حساب بانکی آن ها هستیم، ادامه داد: سرقت دیگر اطلاعات شهروندان از سوی مجرمان سایبری با همین ترفند رجیستری قطعا با اهداف مجرمانه است.

سرهنگ موالی در خصوص لینک‌های ارسالی به شهروندان توصیه کرد: کلاهبردارن دائماً در تلاش برای به طمع انداختن کاربران با ترفندهای مختلف هستند و با توجه به قانون رجیستر کردن گوشی تلفن همراه، این افراد با ارسال لینک، افراد را به صفحات فیشینگ هدایت می کنند که اگر هوشیار نباشند ممکن است فریب این افراد را بخورند.

وی تاکید کرد: عموم مردم برای رجیستر کردن گوشی تلفن همراه خود از کد دستوری #7777* و یا از طریق سایت https:‎//hamta.ntsw.ir اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنت www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها