موج
کدخبر : ۳۳۸۰۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338086

امام جمعه قم:

امام جمعه قم و رئیس شورای زکات استان نگاه دلسوزانه مردم را در موضوع کرونا یادآور شد و گفت: اگر مسئولان با همین دیدگاه دلسوزانه موضوع زکات را پیگیری کنند بسیاری از مشکلات با وجوه زکات مرتفع می شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید محمد سعیدی ، امام جمعه قم و رئیس شورای زکات استان با اشاره به اینکه نمازگزاری که به زکات خود اهمیت ندهد نمازش مقبول نیست، اظهار کرد: خداوند زکات را در کنار نماز واجب کرده است و همین موضوع نشان از اهمیت زکات دارد.

وی با بیان اینکه در روایات به احسان و انفاق از مال حلال تأکید بسیاری شده است گفت: اینکه مردم در وقت سختی و تنگدستی کمک می کنند بسیار قابل تقدیر است.

رئیس شورای زکات استان قم با اشاره به آموزه های دینی مبنی بر لزوم پرداخت زکات گفت: خداوند چیزی را سخت تر از زکات بر این امت واجب نکرده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ضمن تشویق مؤدیان زکات به انجام این فریضه الهی از آنها خواست که زکات خود را از طریق کمیته امداد به دست نیازمند برسانند چرا که در این فرآیند افراد فقیر شخص کمک کننده را نمی بیند و نمی شناسد که از او خجالت بکشد.

وی در خاتمه با اشاره به آیه هفتم سوره طلاق و روایتی از امام صادق (ع) گفت: خداوند و اهلبیت (ع) هم تأکید بسیاری کرده اند که در وقت سختی های خود صدقه بدهید تا مشکلات شما برطرف شود.

در ابتدای این جلسه اکبر میرشکار مدیر کل کمیته امداد استان قم و حجه الاسلام والمسلمین حسن نوراللهی رئیس اداره زکات این نهاد در قم گزارشی از عملکرد کمیته امداد و شورای زکات استان ارائه کردند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها