موج
کدخبر : ۳۳۷۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337017

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم خبرداد؛

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم از برگزاری کارگاه تربیت مربی استانی مصلحین خبر داد و گفت: این دروه آموزشی طی دو روز، با حضور مدرس کشوری و اساتید برجسته خانواده در استان قم برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی افزود: پس از بررسی صلاحیت آموزشی شرکت کنندگان در این دوره، منتخبان ایشان به عنوان مربی استانی، 36 کارگاه مصلحین را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تابستان سال 99 اجرا خواهند نمود.

یزدی با اشاره به اینکه این طرح با هدف جلوگیری از طلاق، برقراری صلح و سازش بین زوجین از طریق آموزش مهارت‌های حل تعارض و استفاده از ظرفیت بزرگان و حلقه‌های ریش سفیدان در اختلافات خانوادگی در سطح کشور و استان قم در حال اجرا است تاکید کرد: در سال جدید با تغییراتی که در فرآیند اجرای این طرح صورت گرفته، انشالله بخش ها و مناطق بیشتری از استان تحت پوشش این آموزش ها قرار خواهند گرفت.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم گفت: این طرح مصداق آیه شریفه «وَ إن خِفتُم شِقاقَ بَینِهِما فَابعَثُوا حَکَماً مِن أهلِهِ وَ حَکَماً مِن أهلِها إن یُریدا إصلاحاً یُوَفِّقِ اللهَ بَینَهُما إنَّ اللهَ کانَ عَلیماً خَبیراً» است که در آن بر اهمیت حفظ کیان خانواده و ایجاد سازش میان همسران با عنوان داوران سازگاری یاد شده است.

وی تصریح کرد: اصلاح ذات البین سیره و الگوی رفتاری ائمه اطهار(ع) نیز بوده است که همواره به مسئله صلح و سازش بین مردم و جامعه تاکید نموده اند و این مبانی نشان از اهمیت والای اجرای دقیق این طرح در سطح جامعه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها