موج
کدخبر : ۳۳۶۱۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336165

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت:

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شد حج امسال با حفظ فاصله‌گذاری و با حضور افراد کمتری برگزار شود اما برنامه‌های حج امسال توسط کشور عربستان تعطیل‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم ، با اشاره به اینکه عربستان بدون نظر خواهی حج را به تعطیلی کشانده است، اظهار کرد: راهکارهای متعددی در راستای برگذاری حج با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به مسئولان عربستان ارسال شد ولی آن‌ها توجهی به این راهکارها نداشتند.

نواب اضافه کرد: امسال قرار بود  ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر زائر ایرانی در آیین حج تمتع اعزام بشوند که درمجموع ۷۳ هزار نفر برای حضور در این مراسم ثبت‌نام کردند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: از نگاه امام رضا(ع) اهمیت فریضه حج در تأثیرگذاری آن در ابعاد شخصی، اجتماعی و سیاسی است.

نواب  افزود: ازنظر امام رضا(ع) حج چنان تاثیری در عالم خلقت دارد که حتی افرادی که موفق به گزاردن حج نشدند و در نقاط دوردست جهان زندگی می‌کنند نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی یادآور شد: ازآنجایی‌که امروز حج در جایگاه واقعی خود انجام نمی‌گیرد مسلمانان جهان از حل کردن مشکل فلسطین عاجز مانده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: اگر حج به همان طریق ابراهیمی و اصیل خود انجام بگیرد می‌تواند مشکلات جهان اسلام مانند فلسطین، سوریه، عراق و غیره را برطرف کند.

وی با اشاره به اهمیت زیارت امام رضا(ع) گفت: طبق روایات ارزش زیارت امام هشتم(ع) از زیارت سایر ائمه بیشتر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها