موج
کدخبر : ۳۳۳۰۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333013

سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س):

سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) با اشاره به اینکه علت آتش سوزی درختان جامعه الزهرا(س) در دست بررسی است، گفت: خشکی و آتش‌سوزی درختان جامعه‌الزهرا(س) عمدی نبود.

روح‌الله عباسپور در گفت‌وگو با خبرگزاری موج قم، در خصوص آتش‌سوزی باغ و فضای سبز جامعه‌الزهرا(س) قم که دو روز پیش اتفاق افتاد، گفت: به دلیل بارش‌های بهاری امسال در قم، سطح محوطه ضلع جنوبی جامعه‌الزهرا(س) از گیاه پوشانده شده بود که با گرم‌تر شدن هوا، خشک شده و مستعد آتش‌سوزی بود.

وی افزود: پس از وقوع آتش سوزی به دلیل  وزش باد، خار و خاشاک موجود در این محوطه به سرعت سوخت که البته پس از اعزام ده تیم آتش‌نشانی به محل وقوع حادثه، آتش‌ مهار شد.

سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) با اشاره به اینکه علت وقوع این حادثه هنوز به طور دقیق مشخص نشده است، بیان کرد: آتش‌نشانی هنوز به نتیجه‌ای نرسیده و مسئولین بخش اداری مالی جامعه‌الزهرا(س) در حال  بررسی این موضوع هستند که به محض قطعی شدن ، اطلاع رسانی می شود.

وی درباره  خشک شدن درختان این محوطه اظهار کرد: بخش عمده‌ درختان و فضای سبز این قسمت، تحت تاثیر بارش سنگین برف در سال86 و نیز بی آب شدن قنات جامعه الزهرا علیهاالسلام به دلیل ساخت و سازهای گسترده در مسیر قنات خشک شد.

عباسپور ادامه داد: مسئولین جامعه‌الزهرا(س) چندین‌بار از نهادهای مربوطه درخواست کردند تا در جهت حفظ فضای سبز موجود در جامعه‌الزهرا(س) ، مشکلات آبیاری این فضا برطرف شود اما پیگیری‌ها به نتیجه مطلوبی نرسید.

وی بیان کرد: مرمت و لایه‌روبی قنات توسط جامعه‌الزهرا(س) و با هزینه بالایی انجام و آب این قنات دو سال پیش جاری شد که از این آب برای سیراب کردن فضای سبز و تقویت گلخانه استفاده می شود.

سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) در پاسخ به این سوال که «عده‌ای گفتند سال‌ها درختان عمدا آبیاری نشده و خشک شدند تا در نهایت دچار حریق شدند، این سخنان را تایید می‌کنید؟»گفت: آتش‌سوزی در جامعه‌الزهرا(س)، هیچ‌گونه ارتباطی با منطقه فضای سبز این موسسه  نداشته و منطقه‌ای خشک و فاقد درختان دچار آتش‌سوزی شده است و سخنان مسئول آتش‌نشانی مبنی بر آتش‌سوزی فضای سبز جامعه‌الزهرا(س) صحیح نیست.

وی در واکنش به پخش کلیپ آتش‌سوزی برخی درختان در ساختمان جامعه‌الزهرا(س) در فضای مجازی بیان کرد: عمده فضایی که دچار آتش‌سوزی شده خشک و فاقد درختان سبز و مثمر بود. البته اطراف آن فضا، درختانی مثل کاج هم وجود دارد که به محض ورود آتش‌نشانی به محل حادثه، آتش توسط آنان مهار شد و به این درختان آسیب چندانی نرسید.

عباسپور تصریح کرد: در این حادثه تعداد کمی از درختان که در مجاورت آتش قرار داشتند آسیب دیدند اما عمده آسیب در بخش خشک محوطه است و در کلیپی که در فضای مجازی منتشر شده، یک درخت کاج خشکیده‌ای دچار آتش‌سوزی شده و به درخت مجاور آن نیز آتش سرایت کرده است.

وی در پایان گفت: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است و تا دو روز آینده اعلام خواهیم کرد.

یادآور می‌شود، حیاط جامعه الزهرا(س) بخشی از باغ سالاریه قدیمی است که از دهه 70 این باغ به چند موسسه و نهاد فروخته شد و بهره بردای عمومی از آن متوقف و درب‌های این باغ به روی مردم بسته شد و ساخت و سازهایی در آن انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها