موج
کدخبر : ۳۲۷۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327265

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مقرر شد تا بیمارستان شهید بهشتی پذیرش جدید بیمار کرونایی نداشته باشد، تا بیماران غیرکرونایی نیز خدمات لازم را دریافت نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه هفته سلامت، اظهار کرد: اگرچه شاهد کاهش مراجعات و بستری شدن بیماران کرونایی هستیم ولی این موضوع به معنای وضعیت سفید و پایان کرونا نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: اگر چه در حال حاضر بیمارستان‌های استان خلوت شده است اما باید بدانیم که اگر مراقبت لازم را نداشته باشیم، ممکن است بار دیگر شاهد پیک بعدی کرونا در قم باشیم.

وی افزود: برای غلبه بر بحران‌ها نیازمند به یک کار تیمی و نیز ستاد بحرانی قوی و کارآمد هستیم، که این مهم در قم محقق شده است.

وی ادامه داد: مردم فهیم ما همواره نیکو درخشیدند و در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی به خوبی به عرصه آمدند و اینک در زمینه فاصله گذاری هوشمند نیز امیدواریم که این همکاری ها در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس ادامه داشته باشد.

قدیر با تقدیر از اقدام های استاندار قم به منظور مقابله با کرونا در این استان، اظهار داشتت: استاندار قم به عنوان یک فرمانده خوب فعالیت قابل توجهی در این بحران داشتند و تلاش کردند تا با به کارگیری همه دستگاه‌ها در راستای رفع مشکلات در مقابله همه جانبه با ویروس کرونا گام برداشته شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس این استان، تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که ویروس کرونا تمام نشده و باز هم ممکن است پیک مجددی را شاهد باشیم و مراجعه حجم گسترده مردم در بیمارستان‌ها و اشغال تخت‌های بیمارستانی دیده شود.

وی ادامه داد: مردم عزیز کشورمان تهدید کووید۱۹ و تحریم را به یک فرصت تبدیل کردند، بطوریکه در تولید انواع لوازم بهداشتی، ضدعفونی و حفاظت فردی مشکلی در مملکت نداریم.

وی با تقدیر از زحمات رسانه ها در راستای آگاه سازی مردم ادامه داد: شرایط ناشی از شیوع کرونا و ضرورت رعایت مسایل بهداشتی، حفاظت فردی، قرنطینه خانگی و همچنین اجرای طرح فاصله گزاری هوشمند، اطلاع رسانی دقیق در این ایام یک الزام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: در حالی که غربی ها در بحران کرونا حتی در تامین نیازهای اولیه بهداشتی مردم با مشکل مواجه شدند، مردم ایران اسلامی با وجود تحریم توانستند عملکردی درخشان را در مهار این بیماری از خود به ثبت برسانند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها