موج
کدخبر : ۳۱۷۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317007

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: برای رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی باید از ابزار هنر و رسانه استفاده کنیم.

حسن مالکی‌نژاد در گفت و گو با خبرگزاری موج قم با اشاره به حضور همه متولیان و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در کنار هم برای رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، عنوان کرد: استفاده از خرد جمعی، طرح‌های پژوهشی و ایده‌های فرهنگی‌ دارای نقش مهمی در کاهش آسیب‌هاست.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم افزود: برای رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی باید از ابزار هنر و رسانه استفاده کنیم و جریانی فرهنگی و اثرگذار به وجود بیاوریم.

وی تصریح کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، قشر جوان که خود از سرمایه‌های ارزشمند اجتماعی هستند را تهدید می‌کند و باید با فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی جامع و کاربردی، جوانان را نسبت به خطرات و تهدیدات این آسیب‌ها مصون داریم.

مالکی‌نژاد بیان کرد: شورای اسلامی شهر همواره آمادگی خود را در جهت حمایت از ایده‌هایی که می‌تواند بخش مهمی از آسیب‌ها را رفع نماید اعلام کرده است.

وی اظهار کرد: در این باره طرح‌های خوبی نیز در حوزه فرهنگی، به شورای اسلامی شهر ارائه و مورد ارزیابی قرار گرفت تا بتوان در قالب این طرح‌ها و ایده‌ها حرکت‌های بزرگ فرهنگی رقم بزنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: مراکز علمی و پژوهشی و فناور نیز می‌توانند با ارائه ایده‌هایی به مقابله با آسیب‌ها و طرح راهکارهای اساسی و زیربنایی در رفع دغدغه‌ها و مشکلات داشته باشند.

وی گفت: بسیاری از آسیب‌ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی، ریشه در مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان دارد که در این باره نیز هر طرحی که بتواند زمینه اشتغال جوانان را فراهم آورد، با ارزش و قابل حمایت است.

مالکی‌نژاد ادامه داد: در قم، ظرفیت‌های بالنده فرهنگی متعددی وجود دارد و باید برای استفاده از این ظرفیت‌ها تلاش کرد، همچنین ضروری است در سطح مدارس و دانشگاهها، فرصت‌های مناسبی را برای آموزش و آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی به وجود آورد.

وی اظهار کرد: هر چه سطح آگاهی نوجوانان و جوانان پیرامون خطرات بروز آسیب‌های اجتماعی افزایش یابد و فعالیت‌های فرهنگی به شکل هدفمندی دنبال شود، بهتر می‌توان در این مسیر به سرمایه‌گذاری فرهنگی پرداخت.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر نیز عنوان کرد: در این دهه، می‌توان دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگی و اجتماعی را به نسل جوان به درستی معرفی کرد.

وی تاکید کرد: شناخت به موقع فرصت‌ها و استفاده از آن و همچنین ارزیابی دقیق تهدیدات و ارائه راهکار در رفع آن، بسیاری از معضلات را در حوزه جوانان از میان می‌برد، البته باید فرصت و امکانات لازم را نیز در اختیار جوانان قرار دهیم و توانمندی‌های آنها را باور کنیم و بگذاریم به رشد و تعالی دست یابند.

مالکی‌نژاد تصریح کرد: تبیین آموزه‌های دینی به زبانی شیوا و زیبا، نقش مهمی در مباحث تربیتی و شناسایی مسیر واقعی توسط جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارد و امیدواریم در این باره اصحاب رسانه، هنرمندان، متولیان فرهنگی در جهت تبیین ارزشهای دینی و اخلاقی در جامعه نیز تلاش کنند.

وی بیان کرد: امروز در مباحثی چون حجاب و عفاف، توجه به آموزه‌های دینی، تبیین سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید بتوانیم جذابیت‌های خوبی را برای فرزندان و جوانان به وجود بیاوریم و آن‌ها را بیش از گذشته در برابر تهدیداتی که وجود دارد، مصون کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها